REALIZACE DŘEVOSTAVBY

3 klíčové výhody vytápění domu zkapalněným plynem

Stavba domu či obytné budovy je spojena s nutností rozhodnout o systému vytápění. Zdroj tepla by měl efektivně vytápět všechny místnosti při mírných nákladech a nejlépe také neznečišťovat životní prostředí. Kde najít takové zázračné řešení? Rostoucí oblibě se těší zkapalněný plyn jakožto alternativní zdroj energie. Zde jsou hlavní výhody domácího rozvodu plynu!

 

1. Ochrana životního prostředí

Co se týče plynového vytápění, náklady nejsou jediný argument, který je třeba vzít v úvahu při výběru zdroje tepla v domě. Plynový rozvod je dobré řešení pro ty, komu leží na srdci zejména starost o životní prostředí. Během procesu spalování zkapalněného plynu vzniká jen stopové množství látek škodlivých pro přírodu. Navíc emise oxidu uhličitého do ovzduší je také výrazně nižší než v případě jiných paliv, např. uhlí.

 

2. Čistota a bezobslužný provoz plynových kotlů

V domovních plynových kotlech nezůstávají žádné odpady, takže sklepy či kotelny není třeba intenzivně čistit. Samotné kotle také nevyžadují další obsluhu ani jakýkoliv jiný zásah. Jediné, na co je třeba dbát, jsou pravidelné prohlídky celého rozvodu každý rok.

Je třeba také sledovat úroveň tlaku v zařízeních v rámci rozvodu. U správně fungujícího rozvodu by tlak měl být konstantní a neměl by překračovat stanovenou hodnotu. Stávají se však situace, kdy po delší době jeho úroveň klesne, např. v důsledku netěsnosti. V takovém případě stačí ho samostatně doplnit.

 

3. Dobrá nabídka dodavatelů a rychlé formality

Nutnost dát dohromady složitou dokumentaci může ledaskoho úspěšně odradit, a výstavba plynového rozvodu je proces, který vyžaduje spolupráci s úřady. Naštěstí firmy, které se zabývají výstavbou plynových rozvodů na zkapalněný plyn, nabízejí zákazníkům komplexní služby včetně zajištění všech nejdůležitějších formalit. Pro Vás je to úspora času a jistota, že teplo je do Vašeho domu přiváděno z bezpečného a ověřeného zdroje.

Stavíte dům a zvolili jste plynové vytápění? Náklady na provoz budete hradit teprve po spotřebování suroviny. Díky tomu se nemusíte obávat, že koupíte příliš mnoho plynu na danou sezónu. Zkapalněný plyn je nabídka pro ty, kdo hledají pohodlné, ale zároveň výkonné řešení vytápění. I když se vstupní náklady mohou zdát velmi vysoké, v delší perspektivě toto řešení přináší reálné úspory.

 

4. Proč je dobrá ventilace domu důležitá u plynového vytápění?

Plynový kotel využívá ke spalování velkou zásobu čerstvého vzduchu pocházejícího zvenčí. Zde je právě klíčová role ventilace v domě či bytě vytápěném plynem. Zdůrazňují to všichni dodavatelé energií, kteří slouží zákazníkům radou, znalostmi a zkušenostmi. Pokud ventilace nebude fungovat správně, mohou být následky katastrofální. Plyn a bezpečnost se však nemusí vylučovat. Seznamte se s typy kotlů – ty nejmodernější nepotřebují ani odtahovou ventilaci.

 

Nesprávná ventilace a bezpečnost

Nedostatek kyslíku v místnosti vytápěné plynem vede k uvolňování toxického oxidu uhelnatého. Nefunkční ventilace způsobuje to, že tato látka nezmizí odtahovými cestami, ale zůstává ve vzduchu a ohrožuje zdraví obyvatel domu. Z tohoto důvodu se pro vytápění bytu plynem nedoporučuje instalovat kotle s otevřenou spalovací komorou (poměrně často se vyskytují v koupelnách jako průtokové ohřívače vody).

Mnohem bezpečnějším řešením jsou kotle s uzavřenou spalovací komorou. Vzduch nezbytný
k tomuto procesu zařízení odebírá zvenčí prostřednictvím vzduchové a spalinové cesty, takže neovlivňuje nepříznivě kvalitu ani množství čerstvého vzduchu dostupného pro obyvatele. To samozřejmě neznamená, že klasická ventilace není v tom případě potřeba.

 

Požadavky na ventilaci u plynové instalace

Bez ohledu na to, pro jaký typ kotle se rozhodnete, dostupnost odtahového kanálu je základ. Cirkulace vzduchu, a tedy výměna spotřebovaného vzduchu za čerstvý, má význam jak v kuchyni, obýváku a koupelně, tak i v ložnici. Jakožto svědomití uživatelé plynové instalace pamatujte na dodržování následujících pravidel:

Všechny kondenzační kotle (uzavřené) odebírají vzduch ke spalování plynu a vylučují spaliny pomocí vzduchové a spalinové cesty. Ta pak může být spojena přímo s komínem, anebo vyvedena na fasádu domu. Přestože je pak bilance vzduchu v domě příznivá, neuškodí dodatečná ochrana ve formě ventilační mřížky.

 

Moderní technologie plynových kotlů, to je Vaše bezpečí a pohodlí při používání

Může konkrétní model plynového kotle ovlivnit kvalitu života uživatelů vytápěných místností? Samozřejmě ano! Jako distributor plynu dodáváme zákazníkům stále zajímavější a ekonomičtější řešení v oblasti konstrukcí těchto topných zařízení. V kombinaci s funkční ventilací představují ergonomickou a bezpečnou nabídku, která zlepší Váš každodenní život.

Moderní kotle pro plynové vytápění se vyznačují především:

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro nákup či pronájem zásobníku na plyn, musíte ho používat podle pokynů výrobce. Tento požadavek platí také pro zajištění správné ventilace okolí zařízení.

Exit mobile version