REALIZACE DŘEVOSTAVBY

Jak zvítězit nad účty za vytápění

V rodinném rozpočtu majitelů domů zabírá jedno z největších míst položka za vytápění. Každý rok jsou náklady na topnou sezónu vyšší a vyšší a ani ta letošní nebude výjimkou. Správná izolace nám může pomoci ušetřit.

Vypnout topení a strávit podzim a zimu ve svetrech a teplých ponožkách není řešení Nejspíše by se brzy ozvali naši blízcí a ušetřené peníze bychom utratili za teplejší oblečení a léky na nachlazení. Topit v domě zkrátka musíme, pokud má být jeho užívání komfortní. V rodinných domech je ale častým problémem unikání tepla, které nám prodražuje náklady na vytápění. Když vyprodukované teplo v domě neudržíme a ztrácíme ho, musíme dům stále znovu vytápět, abychom udrželi stejnou teplotu. Zabránit únikům tepla může izolace. Většinou se tak vrhneme na izolaci oken a dveří nebo celé fasády, na izolaci stropu ale zapomínáme. Nejvíce tepla uniká stropem, protože teplý vzduch stoupá vzhůru, a když mu nic nebrání, opustí dům a my tak doslova topíme pánubohu do oken. Rychlým a efektivním řešením je foukaná minerální izolace. Ta  nám může ušetřit až třetinu nákladů na teplo a v létě ochrání dům před přehříváním.

Aplikace minerální izolace je jednoduchá a rychlá, hotová během několika hodin. Nejsou nutné žádné speciální přípravy, stavění lešení nebo vyklízení části zahrady pro uskladnění izolačního materiálu. Zásobník s minerální vlnou, která se jako izolant používá, stojí spolu s ostatním vybavením stojí na autě zaparkovaném před domem. Technologie foukání dostane izolant do všech spár i překladů a vytvoří tak dokonale souvislou vrstvu, ve které jsou jakékoli chyby nebo tepelné mosty téměř vyloučeny. Právě způsob aplikace foukáním je vhodný pro stropy a střešní konstrukce i atypická řešení.

Minerální foukanou izolaci lze použít jak u starších objektů, tak u novostaveb a také k opravě špatně položené původní izolace.

Exit mobile version