Jak foukaná izolace pomáhá snižovat náklady na vytápění

Chladné večery a se blížící podzim s sebou přináší i nutnost topit a nás staví před rozhodnutí, zda šetřit a mít doma chladno, nebo topit a obávat se nákladů. Existují však způsoby, jak mít doma teplo a zároveň šetřit, a jedním z nich je izolace stropu.

První myšlenkou mnoha majitelů domů může být snaha ušetřit tím, že zakoupí levnější topný materiál. Bohužel to může vést k vyšším nákladům, protože levnější materiály často mají nižší účinnost, takže nakonec protopíme více, než jsme čekali. Další možností je investice do zateplení domu, jako je zateplení fasády a výměna oken a dveří. Tyto kroky mohou z dlouhodobého hlediska snížit náklady na vytápění, ale počáteční investice je vysoká, realizace zdlouhavá a návratnost trvá několik let. Rychlým a efektivním řešením pro snižování nákladů na vytápění je izolace stropu. Ten je často největší plochou v domě a je náchylný k úniku tepla. Pokud není strop dostatečně izolovaný, teplý vzduch stoupá nahoru a uniká ven, což vede k vysokým nákladům. Musíme totiž stále více topit, abychom si doma udrželi komfortní teplotu. Foukaná minerální izolace strop zateplí a minimalizuje úniky tepla, čímž dokážeme ušetřit až třetinu nákladů na vytápění.

Na rozdíl od jiných forem zateplení je aplikace foukané minerální izolace rychlá a bez nepořádku. Minerální vlna, která se používá jako izolant, se na místo určení dovede hadicí a aplikuje technologií foukání. Izolant se tak dostane do všech prasklin a mezer a vytvoří souvislou plochu, která zabraňuje vzniku tepelných mostů. Zásobník s minerální vlnou je umístěn na autě, zaparkovaném u domu, není tak potřeba se obávat zničení zahrady nebo nepořádku.

Izolace funguje po celý rok – v zimě zabraňuje úniku tepla a udržuje v domě komfortní teplotu a v létě chrání podkrovní místnosti před přehřátím, takže je můžeme běžně používat.