Pohodlná kancelářská židle je základ

Výběru nového počítače věnujeme mnoho času, porovnáváme značky a modely a ceny a co všechno daný typ umí. U výběru kancelářské židle ale často hledíme jen na cenu a pak se zbytečně trápíme bolestí zad, hlavy nebo únavou.

U počítače nebo nad různými dokumenty trávíme mnoho hodin, často až třetinu dne prosedíme. Protože sezení není pro člověka přirozené, při špatném výběru židle na sebe následky nenechají dlouho čekat. Bolavá záda, problémy s krční páteří, bolesti hlavy i celková únava nebo nepohodlí jsou jen malým výčtem problémů, které může dlouhé sezení ve špatné poloze působit. Výběru kancelářské židle je potřeba věnovat stejnou péči, jako právě počítači nebo novému telefonu.

Řídit se jen cenou nemusí být to nejlepší, co můžete udělat. Cena by rozhodně neměla být základním kritériem výběru, ale zase neplatí vždy, že to nejdražší je nejlepší. I levné kancelářské židle mohou vašim požadavkům plně vyhovovat a nijak neztrácet na kvalitě. Není ale dobré mít cenu jako jediné kritérium pro výběr.

Zajímat a promyslet předem byste měli také výšku opěradla, zda jen k ramenům, nebo až nad hlavu v kombinaci s hlavovou opěrkou. Také je dobré vědět, zda područky potřebujete, nebo vás naopak v práci a pohybu omezují. Materiál potahu hraje v pohodlí také velkou roli, nejčastěji se používá kůže, koženka, polyester nebo bavlna. Při dlouhé práci vás bude zajímat také možnost polohování zadní opěrky, nastavení výšky nebo sklonu sedáku a samozřejmě také celkový tvar židle. Nejlepší je ergonomická kancelářská židle, která poskytne vaší páteři dostatečnou oporu a zároveň podporuje správné sezení. Když už máte jasno v základních kritériích výběru, přichází na řadu cena. Nemusíte běhat po nákupních centrech a prodejnách a hledat, můžete v pohodlí domova vyhledat na internetu kancelářské židle akce a slevy a vybírat bez chvátání. Židle bude vaším společníkem pro pracovní život dalších několik let a tak její výběr neuchvátejte.