Jak pomáhá foukaná izolace šetřit náklady na vytápění?

Uprostřed zimy je ještě brzy na vyčíslení nákladů na topení, ale základní představu už majitelé domů mají. Cena tepla se stále zvyšuje a každý tak hledá způsoby, jak ušetřit.

Kupovat levnější topné materiály je sice šance na ušetření, ale pouze krátkodobě, mají totiž nižší výhřevnost a spotřeba je tedy vyšší. Vhodnějším řešením je snaha o zateplení domu a zabránění unikání tepla, které nás stojí peníze. Tradiční zateplení fasády a výměna oken a dveří je nákladné, i přesto nemusí přinést kýžené šetření a návratnost počátečních vysokých investic je dlouhá. V některých domech může unikat až třetina tepla, což už ve své peněžence pocítíme opravdu silně. Největší plocha, kudy teplo mizí, je strop, na jeho zateplení ale často myslíme až na posledním místě. Efektivní a rychlé řešení je foukaná minerální izolace, které pomůže udržet teplo v domě, tím sníží náklady. Také návratnost investice do čtyř let je důvodem, proč je minerální izolace stále oblíbenější.

Na strop a půdní prostory často při plánech na zateplení zapomínáme, ale jsou velmi důležité. Teplý vzduch stoupá vzhůru, a pokud mu nic nebrání, pokračuje dál mimo dům. To nás nutí stále více topit, abychom doma udrželi příjemnou teplotu. Unikající teplo tak zvyšuje náklady na vytápění, i když ho téměř nevyužijeme. Zateplení stropu zabrání v unikání tepla a pomůže ušetřit až třetinu nákladů na vytápění, což už je dost znatelná suma. Aplikace foukané minerální izolace trvá jen pár hodin a není nutné na ni nějak připravovat dům. Není potřeba stavět lešení, stěhovat rodinu nebo zakrývat nábytek. Minerální vlna je na místo určení přivedena pomocí hadice, která je napojena na zásobník v autě před domem. Tím se minimalizuje prach i nepořádek.