Foukaná minerální izolace – rychlá a výhodná volba

Topná sezóna se blíží ke konci a většina majitelů rodinných domů a chalup se děsí konečného vyúčtování. Se správnou izolací se dá ušetřit až třetina nákladů, protože největší ztráty nám dělá teplo, které uniká.

Zvyšující se náklady na energie mnoho z nás donutily k zamyšlení, jak vyřešit drobnosti, které jsme zatím ignorovali. Jednou z nich je právě lepší zabezpečení izolace a udržení tepla uvnitř domu. Prvním krokem většinou bývá zateplení fasády nebo výměna oken a dveří, což je ale velmi finančně náročné s dlouhou dobou návratnosti. Zapomínáme ale přitom na největší plochu v domě, kterou nám teplo může unikat, a tou je strop. Izolace stropů často chybí, nebo je nedostatečná a, jak si všichni pamatujeme již ze základní školy, teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud mu nic nepřekáží, stoupá stále mimo náš dům. My tak musíme stále více a více topit, abychom si doma udrželi komfortní teplotu, což se samozřejmě projeví na nákladech.

Foukaná minerální izolace je rychlé a efektivní řešení, jak tyto náklady snížit, protože zamezí unikání tepla a udrží ho uvnitř domu. Tato technologie k nám přišla ze Skandinávie, kde je perfektní izolace a uchování tepla naprostým základem k přežití vzhledem k nízkým celoročním teplotám. Výhodou foukané izolace je také rychlost aplikace. Vše je hotové během několika hodin a nemusíme vyklízet zahradu ani stěhovat pryč rodinu. Na požadované místo se minerální vlna, která slouží jako izolant, přivede pomocí hadice a fouká se přímo na určené místo. Vytváří se souvislá plocha, která zabraňuje vzniku tepelných mostů, což opět snižuje úniky tepla. Minerální izolace začíná fungovat okamžitě po aplikaci.

Izolace stropu má své výhody také v létě. Ve dnech s vysokými teplotami dochází často k přehřátí podkrovních místností, ve kterých pak není možné žít ani je vyvětrat. Minerální izolace pomáhá udržet v takových místnostech komfortní teplotu a zabraňuje jejich přehřívání.