Letní bydlení na půdě se vrací!

Při každé návštěvě podkroví na nás dýchá nevšední a atraktivní kouzlo. Celý atypický prostor dokonce přímo volá po přestavbě k trvalému nebo jen k letnímu bydlení. Nepravidelné tvary i šikmé stěny dávají prostor pro fantazii…

 

Na půdě je skvělé to, že máme tak blízko ke slunci a vlastně nás to nutí vytvářet prostory prosvětlené, vzdušné a útulné. Přínosem vestavby půdního bytu bývá  terasa. Ano, výhodou podkrovních prostor je zajímavá členitost a řada možností pro práci se světlem v interiéru. Tak proč se do ní nepustit.

 

Všechno má svoje cenu

Přestavba podkroví s sebou přináší starosti a finanční výdaje. Vestavba i nástavba jsou totiž takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo. U větších přestaveb je nutné i statické posouzení. Nutné je také provedení tepelné izolace a izolací proti vodě, odvětrání a položení vhodné střešní krytiny. Zapomínat se nesmí ani na možnost napojení na potřebné inženýrské sítě. Obytné podkroví je tedy časově i finančně nákladná záležitost a i z tohoto důvodu zůstávají půdy často opuštěné a nevyužité.

 

Dejte půdám ještě jednu šanci!

Jak tedy půdu využít a přitom neinvestovat mnoho peněz? Jde to poměrně snadno. Již za první republiky se využívaly půdy k takzvanému letnímu bydlení a nebo pro odpočinek či zábavu. To znamenalo, že si majitelé domů upravili půdu tak, aby ji bylo možné v létě využít k bydlení. zpravidla se pouze opravila střecha, podlaha se uklidila a vše se upravilo tak, aby se na půdě dalo bydlet. Půda se využívala od jara do podzimku.

 

 

Nyní se tento způsob začíná opět využívat. Postup je podobný, jen s tím, rozdílem, že se více investuje do podlahy půdy. Opraví se střecha, doplní se folie proti zatékání a udělá se nová podlaha. Novinkou je, že nové metody a postupy umožňují postavit naprosto rovnou podlahu půdy a tu efektivně zaizolovat, protože izolace zvyšuje komfort pro obyvatele půdy, tlumí hluk z těchto prostor a v zimě chrání spodní místnosti před únikem tepla. Tímto způsobem upravený prostor je možné i dostavět na podkrovní byt. Příkladem takového řešení na míru je Stropní systém MAGMARELAX.

 

Stropní systém MAGMARELAX® je kvalitní řešení za dobrou cenu

Tepelnou i zvukovou izolaci můžeme vyřešit jednorázově, a to díky systému MAGMARELAX®, který vám zajistí jak možnost zateplení stropu a současně zajistí lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a moderní, ekologickou a krásnou podlahu.

 

Tato metoda přinese nášlapnou vrstvu z OSB desek na pero a drážku a současně i tepelně izolační vrstvu, která vyhoví požadavkům při žádosti o dotace na zateplení domů. Systém je rychle dostupný a pozor – konstrukce je hotova za pouhý jeden den.

Vytvořením nové podlahy tímto způsobem zároveň zateplíme celý strop domu. Teplo stoupá vzhůru, takže stropem uniká velké množství energií, čímž vlastně vyřešíme dvě věci najednou.

 

Stručně a jednoznačně řečeno, s tímto systémem získáte:

   1) atraktivní prostory na své staré půdě
   2) nemusíte platit statisíce za náročnou přestavbu
   3) ušetříte za energie v celém domě

 

Řekněte sami, nemáte chuť se do letního bydlení pustit okamžitě? Více informací o foukané izolaci MAGMARELAX® naleznete na stránkách dodavatele na adrese www.ippolna.cz a o samotném Stropním systému MAGMARELAX® se dočtete na http://www.ippolna.cz/stropni_system_MAGMARELAX.php