Panelové dřevostavby prospějí vám i přírodě

Dřevostavby jsou milované i kritizované. Jedni si je nemohou vynachválit, lákají totiž na rychlou výstavbu a velmi dobrou cenu. Druzí tvrdí, že jde o bydlení pro jednu generaci, více dřevo nevydrží. Tak kde je pravda? Vyplatila by se vám dřevostavba?

Češi jsou častokrát velmi konzervativní, brání se novým věcem a vše nové, co ještě není úplně ověřené, kritizují. Jak může někdo říct, že panelové dřevostavby nevydrží pro další generaci, když to ještě nebylo ověřeno? V ČR se ve velkém začaly stavět až v 21. století, takže lze teď těžko jednoznačně tvrdit, jak dlouho vydrží.

 

Názory odborníků jsou jiné než laické veřejnosti

Odborné firmy, které nejsou ovlivněné předsudky, nýbrž vlastními zkušenostmi, tvrdí opak. Dle jejich zkušeností a vědeckých studií dobře postavené dřevostavby nezaostávají za kamennými stavbami. Oproti nim ale nabídnou řadu výhod.

Za největší výhodu lze považovat rychlost. Například společnost Wittner-Haus je schopná dřevostavbu realizovat za 100 až 150 dní, pokud se podaří vše předem dobře naplánovat. Montáž dřevostavby také způsobuje daleko méně hluku a prachu.

 

Dřevo je příjemný materiál pro život

Dřevěné stěny nebývají ani příliš chladné, ani horké. Pomáhají udržovat v místnosti skvělé klima, a ještě vám dávají možnost naplno si vychutnat přírodu se vším všudy. Dřevo obsahuje nejvíce záporných ionů hned po vodopádu, což znamená, že skvěle uklidňuje a regeneruje buňky. V dnešním stresujícím světě je opravdu příjemné žít v souladu s přírodou a také udělat něco pro naši Zemi.

Dřevo je díky nízké tepelné vodivosti a dobrým izolačním vlastnostem vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy. Montované bungalov stavby jsou finančně nenáročné na provoz. Kromě toho dřevo už při svém růstu planetě pomohlo. Každý strom si bere z atmosféry zhruba 6 kg CO2 denně, což se o cihlách zrovna říct nedá.