Vybudujte si imunitu saunováním. Poradíme vám, kde si užít parádní wellness!

Jaro člověka nabijí energií. Po dlouhé zimě přichází období, kdy je opět možnost načerpat ze slunce tolik potřebný vitamín D a očistit své tělo od škodlivin. Někteří lidé používají nejrůznější detoxy, ale nejlepším nenásilným způsobem, jak dosáhnout přirozené imunity a očisty metabolismu, je wellness a saunování.

Skutečně nejde pouze o relax a odpočinkový rituál, ale hlavní přínos těchto SPA procedur je spatřován v ozdravění těla i ducha. Na wellness pobyty proto vyrážejí nejen lidé z vyšší společnosti, pro něž jde především o image, ale i ti, co chtějí svému bolavému a unavenému tělu skutečně ulevit.

 

Pohodové procedury

Dříve bývalo zvykem aplikovat wellness aktivity zejména v zimním období. Lidé měli zažito, že teplo vzniklé saunováním se nejlépe kombinuje s chladem zvenčí. Vyběhnout ze stostupňové kabiny přímo do ledového jezírka nebo si skočit do sněhové závěje může být sice romantické, ale ne každý to snese. Wellness nemá být pro tělo šokem, ale naopak procedurou, co vás uvede do pohody.

Saunování a jiné procedury lze provádět kdykoliv, kupodivu i v jarních a letních měsících. Ideálním okamžikem, kdy s wellness pobytem začít, jsou například jarní prázdniny. Nejenže si člověk před jarem nastartuje imunitu, ale navíc „vypadne“  města od všedních starostí a vezme-li s sebou celou rodinu, bude mu okolí líbat ruky.

 

Vybírejte z portálu SPA.cz

Na www.spa.cz jsou k dispozici všechny wellness hotely, které stojí za otestování. Záliba ve wellness spojuje lidé napříč věkovým i sociálním spektrem a zavede vás do nejrůznějších končin celé republiky. K wellness patří dokonalá pohostinnost a často i služby all inclusive. Ženy jistě ocení specializované pobyty wellness beauty, sportovci budou „paf“ z wellnessů s lyžováním i permicí grátis a pro rodiny s dětmi jsou  ideální baby friendly dovolené.

Parádní wellness lze zažít všude tam, kde se budete cítit jako doma. V klidu, pohodě a harmonii posilníte tělo, nastartujete imunitu, která se dnes cení více, než cokoliv jiného a balzám na uklidnění dostanou i vaše pocuchané nervy. Co víc si ještě přát?