Chtěli byste strávit podzim na chatě? Přání, které může být za pár týdnů skutečností

Chataření a chalupaření je vyloženě českou záležitostí a touha po odpočinku v přírodě je v nás hluboce zakořeněná. Najít tu správnou chatu na tom správném pozemku je však docela oříšek a celý proces může trvat klidně i několik sezón. Nebo vlastně nemusí, může trvat jen pár týdnů.

A to díky projektu vyrabimechaty.cz, který se specializuje na výrobu chat a rekreačních staveb pomocí přestavby lodních kontejnerů. Místo shánění vysněné chaty vám tak stačí najít jen pozemek, domluvit se na tom, jak by měla chata vypadat a počkat maximálně tři týdny. Ostatní se již odehrává někde jinde. „Výroba chat z lodních kontejnerů probíhá mimo pozemek klienta, tam je chata poté jen dovezena. Díky tomu jsme schopni celou výrobu a montáž uskutečnit do tří týdnů od zadání objednávky,“ říká Tomáš Litavský, jednatel společnosti.

Teoreticky tak lze říct, že pokud se rozhodnete strávit babí léto na chatě, máte velmi reálnou šanci celý nápad dovést do zdárného konce. Jak ale taková chata z lodního kontejneru vypadá? A lze ji obývat, i když začnou klesat teploty? „Naše chaty jsou určeny k celoročnímu využití a na zateplení poskytujeme záruku 40 let. A přestože máme v nabídce dva typy chat, co se dispozicí týče, je možné si zvolit svůj vlastní design a ten po dokončení chaty zrealizovat. Fantazii se meze nekladou,“ upřesňuje Litavský.

Co se velikosti chat týče, chata Nella má velikost 13 metrů čtverečních a uvnitř najdete jednu místnost včetně kuchyňského koutu a samostatnou koupelnu s toaletou. Druhým typem je chata Hanna, která má 25 metrů čtverečních a ložnice je zde samostatnou místností. V druhém pokoji je pak kuchyňský kout a obývací část s krbem. Uprostřed chaty najdete koupelnu s toaletou.

Chaty jsou zároveň energeticky nenáročné a díky použitým materiálům jsou velmi odolné. Je také možné je prakticky ihned začít užívat, jelikož se dodává s vnitřními rozvody vody, odpadů a elektřiny.

„Všechny tyto technické parametry se zákazníkem konzultujeme při zadání objednávky, abychom si všichni byli jistí že montáž proběhne bez problému. Zákazník od nás zároveň dostane i zadání, jak by měly vypadat betonové patky na uložení atd. Problematiku odpadu a vody jsme poté schopni konzultovat a doporučit vhodné řešení. Stačí nás jen kontaktovat přes kontaktní formulář na našich webových stránkách a my se co nejdříve ozveme,“ uzavírá Tomáš Litavský za vyrabimechaty.cz.