Ideální zahradní nábytek je z ratanu. Proč je tak oblíbený?

Od venkovního posezení očekáváme především pohodlí a komfort pro odpočinek i setkávání s přáteli. Velmi populární je ratanový nábytek, který má kromě skvělého vzhledu mnoho dalších výhod. Proč si ho na zahradu nebo třeba na terasu pořídit?

Zahradní nábytek bývá jednou z prvních věcí, které probouzíme po zimním spánku. Už v jarních dnech si rádi vychutnáme kávu nebo čaj venku, i když třeba ještě zabaleni do deky. Čím je letní sezona blíže, tím častěji své zahradní posezení využíváme, bez ohledu na to, zda máme k dispozici jen víkendy na chatě nebo velkou terasu u svého domu či bytu pro každodenní použití. Ratanový nábytek patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější variantu, protože je odolný, snadno se udržuje a má mnoho dalších výhod. Přírodní ratan se získává z popínavé tropické liány s vysokou pružností a zároveň odolností, kterou lze tvarovat a ohýbat. Umělý ratan si zachovává stejný vzhled jako ten přírodní, ale je vyroben z odolného polyethylenu, který mu zajišťuje vysokou odolnost proti poškození.

Přírodní materiál přináší do našeho domova příjemnou atmosféru a lze ho dobře sladit s jakýmkoli typem interiéru i exteriéru, neutrální barvy a čisté linie umožňují začlenění do již existujícího designu. Velkým plusem je také jednoduchá údržba, ratanový nábytek stačí jen občas otřít vlhkým hadříkem, žádné složité údržbové postupy nevyžaduje. Přírodní i umělý ratan jsou odolné materiály a mají dlouhou životnost. Na www.ratan.cz můžeme vybírat ze široké škály možností včetně křesel, lehátek, stolů i pohovek a vytvořit si tak můžeme kompletní sadu nábytku, která bude splňovat naše potřeby i požadavky a vytvoří na terase nebo třeba pod pergolou příjemné prostředí.

Pokud chceme spojit pohodlí se stylovým vzhledem, trvanlivostí a minimální údržbou, je ratanový nábytek skvělá volba. Umožní nám vytvořit si na terase či zahradě relaxační zónu, kde budeme rádi trávit čas při odpočinku i posezení či grilování s přáteli a rodinou.