Jaký materiál dodá terasám opravdu elegantní a nadstandardní vzhled?

 

Plánujete na příští jaro realizaci terasy ke svému rodinnému domu? V takovém případě je právě nyní ideální čas na to, abyste začali vybírat ten správný druh. Možností, jak udělat terasu u rodinného domu je totiž velmi mnoho a materiálů, které se při realizaci dají využít je ještě více. Využít se dají materiály nepřírodního charakteru, jako desky z PVC nebo keramická dlažba. Terasám ale více sluší spíše přírodní materiály.

 

Hlavně dřevo a kámen

Přírodní materiály, a především kámen a dřevo mají pro terasy rodinných domů ideální vlastnosti. A to nejen v odolnosti proti vnějším vlivům a v pevnosti, ale také v designu. Oba druhy materiálu se skvěle hodí pro venkovní využití, ale zároveň nijak nekazí vzhled samotné stavby. Spíše design stavby podtrhnou. Pro kamenné terasy se využívají různé druhy kamenných dlaždic. Nenutné vytvoření celistvého a rovného podkladu, což znamená další investici a práce. Nejvyužívanějšími druhy jsou tedy dřevěné terasy.

 

Využívají se snad všechny typy dřevin

K vytvoření dřevěné terasy je zapotřebí jen postavit nosná konstrukce, na kterou se budou montovat jednotlivá prkna. Dřevo je elegantním přírodním materiálem, který působí teplým dojmem, dokáže navnadit příjemnou atmosféru a uklidňuje. Každá dřevina má své specifické vlastnosti a přednosti. Čím tvrdší dřevo, tím větší odolnost. U tvrdších dřevin je mnohdy elegantnější i samotná struktura dřeva a jejich probarvení.

 

Exotické dřeviny jsou stále více využívané

Stále větší poptávka je v současnosti po exotických dřevinách. Terasy z exotických dřevin se už na první pohled liší od teras z klasických tuzemských dřevin, jako je buk, dub nebo borovice. Pro všechny druhy exotických dřevin je přirozenou vlastností vysoká pevnost, odolnost proti poškození i proti škůdcům a jednoduchá údržba, což jsou pro terasy ideální vlastnosti. Oproti klasickým dřevinám mají i mnohem zajímavější samotnou strukturu dřeva a barvu. Mezi nejvyužívanější exotické druhy dřevin pro terasy patří materiály Padouk, Merbau, Teak a Ipe.