Nábytek z lamina nebo masivu?

Lamino a masiv patří v současné době k nejoblíbenějším materiálům, ze kterých se vyrábí nábytek. Pokud tedy uvažujete o výměně nábytku, jistě i vy budete řešit dilema, jestli volit kvalitní nábytek z masivu nebo levný z lamina? Představme si oba druhy…

 

 

Lamino jako barevná „náhražka“
Největším důvodem, proč je nábytek z lamina tak populární, je zcela určitě jeho cena. Ta často u zákazníků vítězí nad kvalitou. Nábytek z lamina se vyrábí z dřevotřískové desky, na kterou je zalisován vzorovaný impregnovaný papír. Všechny laminové produkty se vyrábí tímto způsobem a liší se od sebe pouze designem. Nábytek z lamina je možné mít téměř v jakékoliv barvě díky tomu, že vrchní vrstva z impregnovaného papíru se snadno lakuje. Velký pozor si musíte dát při čištění nábytku. Nábytek z lamina není vhodné vystavovat delšímu působení vody, doporučuje se pouze omývat vlhkým hadříkem.

Masiv jako moderní trend
Nábytek z masivu má stále své nesporné výhody. Na rozdíl od lamina se může pochlubit velmi zajímavým a hlavně originálním designem. Nábytek z masivu se lehce stane dominantou každého interiéru. Do vaší domácnosti vnese kus přírody. Nábytek z masivu je díky poctivé výrobě extrémně odolný a přitom nevyžaduje žádnou speciální péči. Je vždy ošetřen kvalitními přípravky, které usnadňují jeho údržbu a zaručují dlouhou životnost. Výborně se hodí například do obývacích pokojů, kuchyní i do ložnice. Nejedná se o produkt, který by byl vyráběn v obrovských továrnách, a tak je vždy každý vyrobený kus originálem, který se stane dominantou místnosti. Jeho výhodou je i vůně – do interiéru totiž přinese jemnou vůni přírodního dřeva.

unis

Pokud se tedy budete rozhodovat mezi nábytkem z masivu nebo z lamina musíte se hlavně rozhodnout, jestli zvolit levný nábytek z lamina, který je lákavý svou cenou ale za čas bude nutné jej obměnit díky únavě materiálu. Nebo zainvestovat do nábytku z masivu, který bude vypadat stále tak dobře jako při zakoupení a vydrží vám třeba celý život.

Více informací o nábytku z masivu najdete na www.dreveny-nabytek.cz.