Tip na zajímavý interiér

Mnoho lidí dnes dává přednost podstatně barevnějším interiérům, než tomu bývalo dříve. V módě jsou fialové kuchyně i obýváky, tapety s květinovými vzory zažívají dokonalou renesanci a někteří by vyvedli v sytých barvách nejraději všechno. Nic proti tomu, ale pokud chcete svůj byt oživit tímto stylem, je potřeba se napřed zamyslet nad volbou podlahy a stěn.

 

Podlaha jako základ
Protože keramická dlažba splňuje nejpřísnější požadavky na údržbu a přitom je finančně dostupná všem, dáváme jí přednost při volbě typu podlahy. Pokud ji zvolíte do celého bytu, je potřeba instalovat podlahové vytápění, které se už ale stalo standardem. Jestliže je vaším záměrem opravdu silná barevná variace, je potřeba udělat podlahu co možná nejjednodušší, v tlumených základních barvách. I se vzory pokud možno šetřete a dejte jim prostor až na stěnách nebo na dalším vybavení. Tomuto záměru ideálně vyhovují dlažby s designem betonu.

 

dlažba

 

Betonové dlaždice
Samozřejmě se nejedná o betonové tvárnice, které se používají na stavbě. Ty, co vám chceme doporučit, jsou sofistikovaným partnerem pro váš záměr. Jsou to keramické velkoformátové dlažky s povrchovou úpravou imitace betonu. Jak to vypadá? Jejich povrch je jemně zvrásněný nebo hlazený, v matu či lesku, ale vždy v tlumených odstínech béžové nebo šedé. Strukturovaný povrch použijete do kuchyně a koupelny nebo na chodbu, ten hlazený spíše do obytných místností. V každém případě se řiďte jednoduchou zásadou, že do celého bytu pokládáme podlahu v jednom tónu a z jednoho materiálu. Tato praktická rada vám umožní vytvořit si vkusný základ pro vaše příští barevné hýření.

 

Mozaika z betonu
Pokud máte chuť pořídit si náročnější dílo v koupelně nebo kuchyni, můžete zvolit mozaiku z betonu. V tom případě je nejdůležitější udělat si rozvrh celé kompozice ve skutečné velikosti a očíslovat si tóny jednotlivých barev. Ovšem bez zkušeností se do toho sami raději nepouštějte, protože se jedná o náročnější práci. Navíc je potřeba sladit i tyto místnosti s celkovým pojetím bytu či domu.

  

Přijďte se inspirovat, poradit, případně nakoupit do showroomu ASSO v Biskupské ul. č. 8 v Praze. Keramické obklady a dlažbu s povrchovou úpravou beton tam najdete v cenách od  1.883 Kč/ m2 do 10,115 Kč/ m2.  

 

www.asso.cz