Teakový nábytek se hodí i do mrazu

S příchodem zimy a chladného počasí se v nás probouzí spíše myšlenky na vánoční svátky nebo lednové lyžování, než chuť si na zahradě v klidu posedět nebo třeba grilovat. Přesto však i zima má své kouzlo a tak můžeme využít slunečné, i když mrazivé dny, a užít si trochu odpočinku na čerstvém vzduchu.

Každé roční období má něco do sebe. Majitelé rodinných domů, chat nebo zahrad moc dobře ví, že práce je po celý rok a ne jen v teplých dnech, a stejně tak i čas na odpočinek a zábavu je potřeba si najít v červenci i v únoru. Stále oblíbenější jsou tak sestavy zahradního nábytku vhodné pro celoroční používání, jako je teakové dřevo v kombinaci například s nerezem. Teakový zahradní nábytek pak není nutné na zimu uklízet, ale zůstává na svém místě v zahradě nebo na terase a může se využívat po celý rok.

Teakové dřevo se k nám dováží z Indonésie a jedná se o velmi kvalitní a odolný materiál. Používá se tak nejen na výrobu nábytku, ale také na paluby lodí. Díky přirozenému obsahu kaučuku a olejů je dřevo velmi odolné venkovním vlivům a nijak mu neublíží déšť, sníh nebo mráz a není ani napadán plísní nebo jinými škůdci. Údržba a péče o nábytek z teakového dřeva je celkem jednoduchá, stejně jako u ostatních druhů dřeva je potřeba jednou za čas namořit či napustit olejem a nábytek slouží bez problémů dál.

Různé designy a možnosti zpracování dřeva umožňují vybrat si takový zahradní nábytek, který nám nejlépe ladí se zahradou i okolím domu nebo chalupy. Pokud potřebujeme nábytek schovávat například proto, že na chatě nejsme denně a pozemek není oplocený, zvolíme spíše jemnější a lehčí variantu konstrukce. Naopak pro stálé posezení na terase domu nebo na zahradě si můžeme vybrat i robustnější a těžší konstrukce, které mohou nabídnout i více místa k posezení či více pohodlí. Vždy je ale nejdůležitější vybrat takový nábytek, který se nám líbí a je nám příjemný na pohled i na dotek, abychom v něm svůj čas trávili rádi.