Tepelné izolace „na míru“ prostoru

ZVÝŠENÉ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ, ZPŮSOBENÉ ÚNIKY TEPLA VLIVEM NEDOSTATEČNÉ NEBO NETĚSNÉ TEPELNÉ IZOLACE JSOU NEJČASTĚJŠÍ BOLESTÍ STARŠÍCH DOMŮ I MNOHA NOVOSTAVEB. TENTO PROBLÉM JE VŠEM DOBŘE ZNÁMÝ. CO JSOU VŠAK SKUTEČNĚ HLAVNÍ ÚSKALÍ A DOBRÁ ŘEŠENÍ V TOMTO OBORU?

 

Funkce vláknitých izolací Climatizer plus (celulózová izolace) a Climastone (minerální izolace) je založena na oddělení vzduchu bez pohybu v mikroprostorech mezi vlákny a dokonalém přilnutí vláknité hmoty k ostatním částem konstrukce tak, aby se co nejvíce zabránilo proudění vzduchu spárami a nežádoucím tepelným mostům. To je důležitý moment v úsporách. Nejen tloušťka je podstatná, ale zejména těsnost je důležitým faktorem skutečně  účinného řešení. Když si uvědomíme, že spárou širokou jeden milimetr a dlouhou jeden metr se může vyvětrat tolik tepla, jako by zcela chyběla izolace na desítkách metrů čtverečních, pochopíme důležitost pečlivého izolování a hlavní výhody foukané izolace.

 

ciur

 

Výhodou přírodních vláken z celulózy je přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo v mnohem větší míře než u izolací uměle vyráběných. Celulózová izolace tím přispívá spolu s dobře navrženou konstrukční skladbou k omezení přehřívání interiéru v horkých letních dnech. Velmi vhodná je proto při zateplení podkroví. Minerální izolace Climastone se dobře osvědčuje i v místech, kde hrozí riziko vysokých teplot nad 150 oC i více (například blízkost rozvodů vzduchu z teplovzdušného krbu nebo komínová tělesa). Správná volba vhodného izolantu může předejít řadě problémů. Mimořádné vlastnosti s sebou nesou i nutnost svědomité a profesionální práce montážních firem. Domácí kutilství není již v této oblasti nejlepším řešením. Velmi dobrá je kombinace s membránami a těsnícími materiály Pro clima®.  Foukané izolace od CIUR a.s. jsou díky podpoře vlastního týmu odborných pracovníků i řady spolupracujících projekčních kanceláří spolehlivým řešením na desítky let. Foukání izolace, které do Čech tato firma před lety přinesla, je dnes v mnoha případech nejideálnějším způsobem, jak dodržet vysokou kvalitu, požadavky
na rychlost a výhodnou cenu.

 

ciur

 

www.ciur.cz