Generálním projektantem již druhé haly společnosti Fischer je opět DELTA

Ve vyškovském regionu roste další průmyslová hala. Generálním projektantem druhé výrobní haly včetně administrativního zázemí je opět třebíčská DELTA Projektconsult. Investice společnosti Fischer přinese do vyškovského regionu více než 100 nových pracovních míst v příštích třech letech.

 

Společnost Fischer Vyškov se zabývá kovovýrobou a výrobou součástek z plastových hmot v automobilovém průmyslu. Spolupracuje s renomovanými automobilkami, jako je BMW, Porsche, Audi nebo Mercedes. Podle vedoucího závodu společnosti Fischer, Radima Hybla, má podnik široké portfolio zakázek. Vystavět nové výrobní kapacity si může dovolit  také díky získání projektu pro společnost Mercedes. Fischer plánuje v nové výrobní hale vyrábět interiérové díly pro typ Mercedes C-Klasse.

 

Celá skupina firem Fischer je kromě automobilového průmyslu známá především jako výrobce upevňovacích systémů tzv. hmoždinek. V této oblasti Fischer patří mezi světové vůdce a jeho výrobky se prodávají ve více než 100 zemích.

 

Výroba bude spuštěna koncem roku 2013 a přinese práci první padesátce lidí
projektantZeptali jsme se tedy zástupce generálního projektanta stavby Erika Štefanoviče na podrobnosti k nové výrobní hale, jež vyroste v blízkosti Ivanovic na Hané. „Jedná se o výrobní halu o rozloze 7 500m2 jejíž součástí je také dvoupatrový přístavek v němž bude administrativní a sociální zázemí pro nové pracovníky. Předmětem výroby by měly být středové konzoly pro novou řadu Mercedes C-Klasse. Jedná se o prestižní zakázku, jež se podařilo získat společnosti Fischer. Nestavíme spolu poprvé. V roce 2008, přesně před pěti lety, jsme dokončili pro Fischer první průmyslový objekt. Jednalo se o moderní halu určenou pro plastovou výrobu a kovovýrobu.“

 

Realizace průmyslové haly za pouhých 10 měsíců
Štefanovič k tomuto projektu ještě doplnil, že se jedná o jeden z prvních průmyslových objektů u kterých DELTA využila možnost zkrácení přípravy projektu díky novele stavebního zákona jež umožňuje sloučit územní a stavební řízení do jednoho procesu a tím tedy zkrátit dobu přípravy a vývoje projektu přibližně o tři měsíce. Příprava projektové dokumentace byla zahájena těsně před Vánocemi a celý harmonogram stavebních prací byl optimalizován tak, že v podstatě od schválení studie uběhne pouze deset měsíců než bude hotová hala předána investorovi a spuštěna výroba. „To je pro kteroukoliv výrobní či obchodní firmu dobrá zpráva, neboť vyrábět či obchodovat o několik měsíců dříve znamená získat obrat o který by firma jinak díky administrativním a legislativním průtahům při výstavbě zbytečně přišla. Zkrácení výstavby je také ovlivněno faktem, že projekt je realizován bez generálního dodavatele, je tedy možné zadávání stavebních prací průběžně bez ohledu na termín prvního kopnutí do země“ dodal Štefanovič na závěr.

 

Více na http://www.delta.at