Jak správně vybírat garážová vrata?

Pro garáže u rodinných domů jsou garážová vrat jejich nejdůležitější součástí. Při výběru by ale neměly pro rozhodovat pro garážová vrata ceny, ale spíše jejich kvalita. Podezřele nízké ceny většinou znamenají menší kvalitu vrat. Taková vrata jsou náchylná k poškození i k poruchám. Proto je vždy lepší volit garážová vrata ne základě kvality. Ty by měla být vždy rozhodující.

 

Jaký je neoblíbenější druh garážových vrat?

V současnosti je nabídka garážových vrat na trhu velmi pestrá. Vybírat lze hned z několika odlišných druhů garážových vrat. Ty se liší konstrukcí, použitými materiály a také způsobem otevírání. Vybírat tedy můžete sekční garážová vrata, rolovací garážová vrata, posuvná garážová vrata nebo výklopná garážová vrata. Pak také existují i další modely garážových vrat, ale ty se spíše využívají v komerční a průmyslové oblasti. Nejvíce oblíbeným modelem garážových vrat jsou ale v současnosti sekční garážová vrata.

 

Proč právě sekční garážová vrata?

Ať už budete hledat garážová vrata Praha, Plzeň, Brno nebo v ostatních městech naší republiky, největší zájem je všude převážně o sekční garážová vrata. Důvody jsou jasné. Při porovnání pro a proti všech nabízených druhů garážových vrat, vycházejí sekční nejlépe. Jsou tvořena jedním nebo i více panely. Jejich součástí je také vodící lišta, která se namontuje pod strop garáží. Při otevírání se v této liště pohybují panely garážových vrat. Ta se jednoduše zasunou pod strop garáže a nikde nepřekáží. Nepotřebujete žádné dodatečné místo před garáží (jako v případě výklopných vrat), žádný prostor vedle garáže (jako v případě posuvných vrat) ani příliš místa u stropu garáže (jako v případě rolovacích vrat).

 

 

Základem je tedy kvalita panelů a vodících lišt

Nejdůležitějšími součástmi garážových vrat jsou tedy panely a vodící lišty. Panely musí být vyrobeny z takových materiálů, aby dokázaly odolávat poškození. Měly by také dobře garáž izolovat od chladu i od hluku. Povrchová úprava panelů garážových vrat musí být schopna dlouhodobě odolávat působení povětrnostních vlivů, musí vypadat skvěle na pohled a držet si svou stálobarevnost. Vodící lišty musí být vyrobeny z takových materiálů, aby nedocházelo k jejich opotřebení. Opotřebení vodících lišt by totiž znamenalo problémy při otevírání garážových vrat.

 

Otevírat můžete vlastní silou nebo pouhým stisknutím tlačítka

Spolehliví výrobci sekčních garážových vrat by také měli nabízet 2 varianty otevírání garážových vrat. Prvním způsobem je klasické manuální otevírání. Druhým způsobem je, že garážová vrata za vás bude otevírat elektromotor. Ten bude ovládán jediným tlačítkem na dálkovém ovladači. Při manuálním otevírání je vždy nutnost vylézt z auta a garáž otevřít. V sychravém nebo mrazivém počasí je to dost obtěžující. Pokud se ale rozhodnete pro elektrický pohon vrat, musíte se připravit na vyšší investici.

 

Kde se vyrábí kvalitní sekční garážová vrata u nás?

Samozřejmě, že kvalitní sekční garážová vrata najdete i u tuzemských výrobců. Pokud hledáte garážová vrata Kladno, mohou být pro vás správnou volbou vrata Univers. Společnost Univers Tech s.r.o je na našem trhu jedním z nejstabilnějších výrobců garážových vrat. Výrobní linka je situována právě v Kladně. Dalším velmi kvalitním a stabilním výrobcem garážových vrat, který působí na našem trhu je společnost DoorHan s.r.o. Jedná se o výrobce garážových vra s výrobními linkami ve 30-ti zemích světa. Česká republika mezi nimi samozřejmě nechybí.