Nadčasová dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna v sobě mistrně kombinují ty nejlepší vlastnosti dřevěných a hliníkových oken. Díky vývoji a vyspělým technologiím spojením dvou materiálů v podobě hliníku a dřeva vznikla nadčasová moderní okna s prvotřídními vlastnostmi.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda si pořídit dřevěná či hliníková okna a ta plastová vás svou neprodyšností moc nenadchla, mohla by vás zaujmout právě tato alternativa. Konstrukce dřevohliníkových oken vychází z dřevěných eurooken a díky tomu si dřevohliníková okna zachovávají všechny přednosti a krásu dřevěných oken. Navíc mají z exteriérové strany hliníkové opláštění, a proto disponují prvotřídní ochranou proti povětrnostním vlivům. Navíc jsou cenově dostupnější než celohliníková okna.

 

Dřevohliníková okna

Základ tvoří lepené dřevěné eurohranoly, díky kterým jsou okna tvarově stálá a ve spojení s hliníkovým opláštěním mají dřevohliníková okna výborné tepelně izolační vlastnosti. V nabídce jsou i velkoformátová, posuvná a francouzská dřevohliníková okna. Díky vnějšímu opláštění hliníkem jsou navíc okna bezúdržbová, vysoce odolná, lehčí než celodřevěná, chráněná před vnějšími vlivy a zevnitř si naopak zachovávají veškeré vlastnosti a přirozenou krásu přírodního dřeva. Vybrat si můžete ze tří typů dřevohliníkových oken. Okna mají 4 těsnění, celoobvodové kování s variantou skrytých pantů a jsou k dispozici v mnoha odstínech dřeva i hliníkového opláštění.

 

Dřevohliníková okna Linear

Hliníkový profil LINEAR má ostré hrany s exteriérovým dorovnáním křídla a rámu do jedné úrovně. Lícovaná vnější hrana rámu a křídla se hodí do moderních objektů.

 

Dřevohliníková okna Quadrat

Dřevohliníkový profil QUADRAT má ostré hrany, ale křídlo a rám je z exteriéru již ponechán ve dvou úrovních. Plocha křídla je v tomto případě posunuta vzhledem k rámu a jsou tak vytvořeny dvě výrazné plochy. Profil nemá zkosenou hranu a plochy profilů pak svírají pravý úhel.

 

Dřevohliníková okna Quadrat FB

Hliníkový profil QUADRAT FB má ostré hrany s exteriérovým dorovnáním křídla a rámu do jedné úrovně, plocha křídla je slícovaná s rámem a vytváří jednu plochu.

Díky tomu lze osadit okna i silnějším sklem s mnohem lepšími tepelnými vlastnostmi i při zachování tenčích křídlových a rámových profilů. Profil je bez zkosených hran a plochy svírají pravý úhel.

 

Další výhody dřevohliníkových oken

Hliník se dá použít i tam, kde jsou dřevěná okna nevhodná, třeba v místnostech s permanentní vlhkostí nebo působením agresivních látek. Navíc mají okna velmi pevnou konstrukci. Dřevohliníková okna mohou být i velkoformátová s použití vlepovaného skla. Mají vysokou energetickou účinnost. Disponují maximálním tepelně izolačním efektem a jejich zvukový útlum je až 45 dB. Oceníte i dlouhou životnost a snadnou údržbu. Hliníkové profily jsou odolné vůči ohni i mechanickému poškození a zvyšují zabezpečení nemovitosti.


TAG