Chcete v létě ušetřit až třetinu nákladů na vytápění v zimě?

Lidé žijící v bytech v létě starosti o vytápění a náklady na topnou sezónu nemají, majitelé rodinných domů ale právě v létě musí vše řešit a plánovat. Jednou z věcí, které je potřeba řešit předem, je vytápění a náklady s tím spojené.

Možnost ušetřit až třetinu nákladů na vytápění samozřejmě uvítá každý majitel nemovitosti. Minulá zima byla jedna z těch mírnějších, o té letošní ale zatím nevíme, jaká bude a na co se máme připravit. Vždy je tak lepší počítat s krutými mrazy a nutností topit hodně. Mnoho majitelů rodinných domů tak hledá levnější topné materiály, což ale může dost často znamenat nižší výhřevnost a potřebu topit více. V konečném důsledku tak neušetří nic, ale může se jim tento způsob spíše prodražit. Správným řešením je izolace a zateplení, ale třeba kompletní výměna oken a dveří nebo zateplení celé fasády mají velmi vysokou pořizovací cenu. A i přesto nám pak teplo bude i nadále unikat tou největší plochou v domě – stropem. Ideálním řešením je foukaná minerální izolace.

Foukaná izolace je nejvhodnějším řešením pro izolaci celého stropu a v porovnání s tradičními metodami zateplení je výrazně levnější. Pokud máte strop neizolovaný, může jím unikat velké množství tepla, protože teplý vzduch stoupá vzhůru. Zateplením a odizolováním stropu dochází k výraznému snížení nákladů až o třetinu. Foukaná izolace zabrání tepelným ztrátám v zimě a její účinky oceníte i v létě, kdy ochrání podkrovní místnosti před přehřátím. Aplikace foukané izolace přitom není nijak náročná nebo složitá. Trvá jen několik hodin a po ukončení prací začíná izolace okamžitě fungovat.

Na požadované místo se izolační materiál přivede pomocí technologie foukání hadicí. Není tak nutné stavět lešení nebo si z domova udělat staveniště, izolace se aplikuje přímo na určené místo několika otvory. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která odolá plísním i škůdcům, nenasákává vodu a neslehne ani po mnoha letech a je hypoalergenní, její izolační vlastnosti jsou tak zaručeny. Technologie foukané izolace má kořeny v severských zemích, kde jsou na izolace a zateplení kladeny vysoké nároky kvůli dlouhodobě chladnému počasí. Právě technologie foukání dokonale zaručuje, že se izolační materiál dostane do všech mezer, otvorů či prasklin a vytvoří souvislou vrstvu, čímž zabrání vytvoření tepelných mostů a unikání tepla. Navíc i teď v létě si užijete pohodlně strávený čas i v místnostech pod střechou a v zimě vám nebude teplo unikat. Vy si tak můžete vychutnat teplo a radost z nižších nákladů na vytápění.