Chystáte se letos rekonstruovat střechu? Nyní je pravý čas na naplánování!

Má střecha na vašem rodinném domě už nejlepší léta za sebou a její stav už je nevyhovující? Rozhodli jste se, že letošní zima bude pro střechu tou poslední a že na jaře investujete do nové střešní krytiny? Pokud vaše střecha je na domě více, než 30 let, je její výměna rozhodně správným řešením. Jestliže budete chtít, aby rekonstrukce proběhla na jaře, právě nyní je správný čas na naplánování celé akce. Jak postupovat?

 

Vše záleží na výběru správné firmy

Rekonstrukce střechy je velmi složitou odbornou činností, ke které je třeba mnoho zkušeností a znalostí v daném oboru. Pokud tyto zkušenosti a znalosti nemáte, rozhodně se obraťte na specializovanou firmu, která rekonstrukci provede. A výběr firem je nejdůležitější součástí rekonstrukce. Na našem trhu je v současnosti možné vybírat z desítek firem, zaměřených na střechy. Jen na střechy Praha je zaměřeno přes 20 firem. Bohužel ne všechny jsou stejně kvalitní a spolehlivé.

 

Co by měla umět kvalitní specializovaná firma

Existuje hned několik kritérií, podle kterých poznat a vybrat opravdu kvalitní firmu zaměřenou na střechy. Prvním předpokladem je doba setrvání na našem trhu, i když ani to nemusí být směrodatným ukazatelem. Firmy mhou být nové, ale složené z dlouholetých specialistů v daném oboru. Důležité jsou tedy zkušenosti a pak také nabídka prací daného oboru. Zkušené firmy by měly nabízet provedení střech na klíč, práce v oboru pokrývačství, klempířství, tesařství, provedení krovů, střešních oken a také nekrokevních izolací. Tyto činnosti musí specializované firmy zvládat.

 

Nechte si poradit

Zkušené firmy vám také vždy dovedou odborně poradit při rekonstrukcích střechy. Poradí se správným výběrem střešní krytiny pro váš dům, se správným řešením skladby střechy a s lepším naplánováním prací. Mohou také odborně posoudit, zda je opravdu nutná pro střechu rekonstrukce, nebo bude stačit jen oprava střechy. Mezi opravou a rekonstrukcí může být rozdíl i několik desítek tisíc.

 

Příklad kvalitní specializované společnosti na střechy najdete na www.strechy-novak.cz.