Kované kliky se hodí i do moderních interiérů

Při zařizování moderních interiérů hledíme především na to, aby celý koncept řešení našeho bydlení spolu vzájemně ladil. Stále se snažíme hledat nové výrobky, materiály a technologie, ale někdy je příliš nových věcí na škodu. V některých částech domu se vyplatí vsadit na osvědčené a klasické druhy vybavení. Moderní architektura se dokonce sama vrací ve využívání přírodních materiálů, které byly dlouho pod přívalem nových produktů v pozadí. Modelovým příkladem této situace jsou například kliky do interiéru. Velké oblibě se znovu těší klasické kované kliky, a to i do moderních interiérů.

 

Kované kliky nejčastěji v rustikálních interiérech

Moderní interiéry jsou přizpůsobovány vždy různým stylům. V současnosti je velmi populární styl Rustikální. Ten je právě založen na využití přírodních materiálů, na kterých jsou přiznané malé nedokonalosti. A právě do tohoto stylu se hodí kované kliky nejvíce. Kované kliky lze také využít ve Wintage stylu, v orientálních interiérech, španělském stylu, skandinávském stylu, ale i ve stylu italském nebo retro.

 

Základní přednosti kovaných klik?

Zvětší předností kovaných klik je samozřejmě jejich design. Unikátnost kovaného železa, zakroucené a oblé tary dodávají interiéru vždy originalitu a vkus. Kované kliky můžete nechat v surové barvě kovového materiálu, dají se brousit, leštit i barvit. Sladíte je tedy s jakýmkoliv interiérem. A samozřejmě nesmíme zapomínat ani na velkou přírodní odolnost samotného materiálu. Právě odolnost mnoha moderním klikám v současnosti chybí. Možná se i vám již stalo, že jste vzali za kliku, která se ulomila a zůstala vám v ruce. Pokud byste chtěli ulomit kovanou kliku, muselo by se vás na ní zavěsit hned několik. Většinou by stejně povolily dříve dveře než klika z poctivého kovu.

 

Kde vybrat a jaké jsou druhy?

Důležitý je výběr správného výrobce a prodejce kovaných klik. I když je o tento druh klik v posledních letech zvýšený zájem, většina prodejců má toto zboží zastoupeno v sortimentu jen okrajově. To ale neplatí pro Kliky-Kování.net. Tento specialista na prodej kování a klik má pestrou nabídku i v oblasti kovaných klik. Lze volit provedení na rozetě, nebo štítku, kombinaci klik z obou stran, nebo kliky z vnitřní a koule, či madla z venkovní strany. Na přání lze různě kombinovat díly klik mezi sebou a poskládat tak unikátní modely. Také lze dodat kombinace koulí z, nebo madel z obou stran, které mohou sloužit jako klika, nebo madlo.

Kompletní nabídku kovaných klik najdete na www.kliky-kovani.net.