Proč je pro bazény důležitý chlornan sodný?

 

Chlornan sodný je tradičním a osvědčeným přípravkem v kategorii chlorové bazénové chemie bázi chloru. Zajišťuje zvýšení poměru volného chloru a je velmi účinnou desinfekcí pro bazénové vody. Chlornan sodný dokáže zajistit vysokou kvalitu bazénové vody a při pravidelném dávkování ji dlouhodobě udržet. Zamezuje růstu a rozmnožování bakterií, které by jinak mohly způsobit i nepříjemný pach bazénové vody. A to vše díky okamžitému a rychlému navýšení volného chloru. V čem je tato funkce pro bazénové vody tak významná?

 

Proč je důležité navýšení volného chloru?

chloranVolný neboli také aktivní chlor je silné a spolehlivé oxidační činidlo, které je schopné eliminovat ve vodě nežádoucí organické látky, bakterie a biofilmy. Používání přípravků na bázi aktivního chloru má v historii úpravy vody dlouholetou tradici. Při úpravě vody pitné a jejím hygienickém zabezpečení se nejčastěji používá právě roztok chlornanu sodného. Se stejně dobrými výsledky, co se týče žádoucí kvality vody, je chlornan sodný používán provozovateli domácích i veřejných bazénu. Jeho výhodou je výhodná cena a vysoký dosažený účinek. Je nutné, aby ošetřená bazénová voda obsahovala zbytkovou koncentraci aktivního chloru a bylo tak zabráněno růstu nežádoucích mikroorganismů. Volný aktivní chlor tedy vodu účinně desinfikuje. Nejrychlejší a také nejúčinnější cestou k navýšení volného chloru v bazénové vodě je využití chlornanu sodného.

 

Bez vysoké kvality nemůže být účinnost chlornanu sodného zajištěna

Nejjednodušším způsobem pro dávkování do bazénů u rodinných domů je naředění stanoveného množství chlornanu sodného do příslušeného množství vody. Vzniklý roztok se pak nalije do bazénu a okamžitě začíná působit. Aby dokázal chlornan sodný takto působit, musí mít vysokou kvalitu. Pro ošetření bazénové vody by se měl používat chlornan sodný, který bude vysoce stabilizován. Neměl by obsahovat téměř žádné železité ionty ani další těžké kovy. Najít takto kvalitní chlornan sodný není jednoduché. Hledat byste ho měli pouze u spolehlivých výrobců bazénové chemie, kteří ručí za vysokou kvalitu nabízených produktů. Vysokou kvalitu chlornanu sodného i dalších druhů bazénové chemie představuje společnost Techneco pod svou značkou PWS.

 

Kompletní nabídku této bazénové chemie naleznete na www.eshop.techneco.eu