Co se děje, pokud při výstavbě u investora rozhodují pouze finance?

Současná situace stavebního trhu rozhodně není na správné cestě, protože při zadávání realizací staveb v mnoha případech rozhodují výhradně peníze a to bez ohledu na garance, spojené služby, kvalitu a podobně. Toto je ale špatná varianta, která se v mnoha případech nemusí vyplatit…Co hrozí?

 

Sleva rozhodně není zadarmo

Nízká cena za provedení jakékoliv stavby může znamenat řadu nemalých problémů. Nejhorší jsou ty problémy, které nemusí investor, jež staví poprvé vidět a mohou ho v průběhu stavby velice nepříjemně zaskočit. Základem tohoto je kvalita použitého materiálu. Pokud není kvalitní materiál, je jasné, že nemůže být kvalitní samotná stavba. Mnoho problémů pak může vznikat s nedostatečně připravenou projektovou dokumentací. Pravdou je, že projektová dokumentace často bývá u podezřele levných staveb povrchní a nedokonalá. Snadno se proto stane například to, že jednotlivé fáze výstavby na sebe plynule nenavazují. Důsledkem toho logicky vznikají stavební problémy jako jsou prostoje nebo stavební vady. Díky tomu se může velmi prodloužit doba výstavby a většinou dojde i k překročení plánovaného rozpočtu.

 

 

Jak tomu předcházet?

Důležité je si uvědomit, že takovýmto závažným problémům na stavbě se dá předcházet ještě před položením základního kamene. Přesně takové funkce zajistí kvalitní projektová dokumentace a projektový management. Je také nutné si uvědomit, že se jedná o složitý proces, který je výsadou zkušených odborníků a projektantů. Aby byla stavba v pořádku, musí vše být propracováno do nejmenšího detailu.

 

Spolehněte se na DELTA Projektconsult

V této oblasti se již dlouhodobě pohybuje společnost DELTA Projektconsult. Dlouholeté zkušenosti má tato společnost i v rámci Evropy. Společnost a tedy hlavně její zkušení odborníci připravila detailní projektovou dokumentaci pro výstavbu mnoha objektů v oblasti průmyslových staveb nebo i třeba školství, hotelnictví či obchodních center. Díky mnohaletým zkušenostem může společnost pochlubit garancí dodržení časového harmonogramu výstavby a to bez překročení plánovaného rozpočtu. „Proto by se měl investor zamyslet hned v úvodu při přípravě a konzultaci stavebního projektu, zda úspora několik desítek tisíc na materiálu nebo laickém vedení projektu ho naopak nebude stát po dokončení stavby několik stovek tisíc korun.“

 

Podrobné informace o přípravě projektové dokumentace a stavebním managementu najdete na www.delta.at/cz.