Chcete, aby váš pes dobře hlídal? Musíte mu vytvořit správné podmínky!

 

Pokud máte velkou zahradu a je členem vaší rodiny velký pes, potom jistě chcete, aby to byl nejen věrný přítel, ale také hlídač. Má-li to tak být, musí mít pes zajištěny dobré podmínky. Jaké to jsou, se dozvíte právě v tomto článku.

Musí vědět, kde jsou jeho meze

Pokud má pes dobře hlídat, musíte ho to naučit. Pes by měl dobře znát všechny členy rodiny, které na pozemek vždy bez problému pustí. Ostatní by pro něj „kamarádi“ být rozhodně neměli. Pes by jim neměl dovolit na pozemek vstoupit. Pozor ale, aby pes nebyl přehnaně agresivní. Musí vás na slovo poslechnout. Zvláště u velkých psů je lepší, když s nimi zajdete na cvičák a necháte si s výchovou poradit.

 

Plot musí být bezpečný pro všechny

Prvním ochranný prvkem vašeho domu musí být plot. Ten jasně označuje hranice vaše soukromého pozemku. Je třeba zajistit, aby se pes přes plot nemohl dostat. Nikdy nevíte, co se psovi může změnit, takže by mohl i někoho napadnout. Možný řešením je i elektrický neviditelný plot, ten je ale cenově dražší.  

 

Zázemní a dostatek jídla a krmiva

Pokud je pes venku přes celý den  a také v noci, musíte mu vytvořit dobré zázemí, kam se může schovat. Měla by to být krytá bouda s dostatečně teplým vnitřním prostorem. Do boudy by nemělo zatékat. Pes musí mít také nepřetržitý přístup k čerstvé vodě a musí dostávat pravidelně jíst.

 

Odměny jsou na místě!

Za hlídání je třeba psa pravidelně odměňovat. V tomto případě je ideální, když mu pořídíte speciální pamlsky pro psy. Mohou mít různou podobu – oblíbené jsou malé kousky sušeného masa a pokud chcete udělat i něco pro zdraví psa, pořiďte mu jako pamlsek dentální kostičky, díky kterým si vyčistí zuby. Koupit také můžete pamlskový balíček, s tím budete mít doma dostatek dobrot vždy po ruce.