Co víme na téma tepelné izolace

Funkce vláknitých izolací Climatizer Plus® (celulózová izolace) a Climastone® (minerální izolace) je založena na oddělení vzduchu bez pohybu v mikroprostorech mezi vlákny a dokonalém přilnutí vláknité hmoty k ostatním částem konstrukce tak, aby se co nejvíce zabránilo proudění vzduchu spárami a nežádoucím tepelným mostům. To je důležitý moment v úsporách. Nejen tloušťka je podstatná, ale zejména těsnost je důležitým faktorem skutečně účinného řešení. Když si uvědomíme, že spárou, širokou 1 mm a dlouhou 1 m, se může vyvětrat tolik tepla, jako kdyby zcela chyběla izolace na desítkách metrů čtverečných, pochopíme důležitost pečlivého izolování a hlavní výhody foukané izolace. Výhodou přírodních vláken z celulózy je přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo v mnohem větší míře, než je tomu u izolací uměle vyráběných. Celulózová izolace tím přispívá spolu s dobře navrženou konstrukční skladbou k omezení přehřívání interiéru v horkých letních dnech. Velmi vhodná je proto při zateplení podkroví. Minerální izolace Climastone® se dobře osvědčuje i v místech, kde hrozí riziko vysokých teplot nad 150 °C i více(například v blízkosti rozvodů vzduchu z teplovzdušného krbu nebo komínového tělesa). Správná volba vhodného izolantu může předejít řadě problémů. Mimořádné vlastnosti s sebou nesou i nutnost svědomité a profesionální práce montážních firem. Domácí kutilství nepředstavuje v této oblasti nejlepší řešení. Velmi dobrá je kombinace s membránami a těsnícími materiály PRO CLIMA®.

izolace izolace
– je izolace, která velmi dobře pracuje s vlhkostí díky své podstatě na bázi celulózových vláken. Dlouhodobě (již více než 21 let) je ověřena její perfektní účinnost například při zateplení stropních a střešních konstrukcí. Právě v místech, kde není možné udělat žádná opatření ve formě parotěsných zábran a dá se pouze shora konstrukci větrat, představuje nejlepší řešení.  – je foukaná izolace z minerálních vláken. Výborně se používá ve všech aplikacích jak na vodorovných plochách, tak i do uzavřených konstrukcí. Stejně jako celulóza má rovněž velmi dobré vlastnosti coby zvuková izolace. Po zateplení stropu zároveň utlumí hluk v obývaných prostorách. Na obrázku je izolace nafoukána v okolí komína před zakrytím membránou Solitex plus.

Foukané izolace od CIUR a. s. jsou díky podpoře vlastního týmu odborných pracovníků i řady spolupracujících projekčních kanceláří spolehlivým řešením na desítky let. Foukání izolace, které do Čech tato firma před lety přinesla, je dnes v mnoha případech nejideálnějším způsobem, jak dodržet vysokou kvalitu, požadavky na rychlost a výhodnou cenu. Pokud vás daná tématika zaujala, mnoho dalších informací je k dispozici na

www.ciur.cz.