S moderním plynovým kotlem ušetříte spoustu peněz

V současné době je hlavním zdrojem tepla v mnoha domácnostech zemní plyn, přičemž tato komodita se používá také k vaření a ohřevu vody. Nicméně lidé jsou kvůli neustále se zvyšující ceně plynu nuceni omezit jeho spotřebu či vyměnit staré spotřebiče za moderní. Hlavním kamenem úrazu, který se podepisuje na vysokých fakturách za zemní plyn, je plynový kotel.

Jestliže plánujete investovat do plynového kotle, potom byste se měli zaměřit na několik základních parametrů.

 

Plynový kotel s rychlým návratem investic

V první řadě se před vás postaví otázka, zda koupit kotel konvenční či kondenzační. Konvenční kotle jsou sice levnější záležitostí, nicméně úspora není tak vysoká jako u kondenzačních kotlů. U obou možností bude rozhodujícím faktorem výkon, který by neměl být ani příliš nízký, ani příliš vysoký. V neposlední řadě se zaměříte na účinnost, náročnost obsluhy a množství škodlivin dostávajících se do ovzduší. I na ohleduplnost vůči životnímu prostřední se dnes klade velký důraz.

V moderních obydlích se přívod tepla řeší podlahovým vytápěním, přičemž právě kondenzační kotle se na něj dají snadno napojit. Už samotný název napovídá, že kotel pracuje na principu kondenzace, kterou během svého provozu využívá. Výrobci uvádí, že účinnost u kondenzačních modelů je až 108 %, neboť využívají latentní teplo.

Pokud jste touto problematikou nepolíbení, doporučujeme obrátit se přímo na odborníka v tomto oboru, který vám s výběrem pomůže.

 

Plynové kotle značky Junkers

Jestliže sháníte kvalitní plynové kotle na vytápění a ohřev vody, potom se vám nabízí značka Junkers představující lídra na tomto specifickém trhu. Ačkoliv společnost existuje už více než sto let, teprve před jedenácti lety vstoupila do oblasti s plynovými kotli. Se svými produkty se ihned stala hlavním hráčem.

V produktovém portfoliu značky Junkers najdete závěsné plynové kotle a kondenzační plynové kotle. Obě variace uspokojí potřeby všech zákazníků.

Stále více lidí se začíná zajímat o solární systémy, které dokážou ušetřit nemalé peníze. Právě na tento trend myslí společnost Junkers, jejíž plynové kotle je možné snadno kombinovat se solárními systémy. K těmto účelům byl sestaven algoritmus SolarInside, který je v kotlích integrován.

Vybrat si můžete z několika modelových řad, kdy všechny se pyšní nízkou spotřebou a minimálními emisemi. Plynové kotle Junkers jsou vhodné do domácností, průmyslových objektů, ba dokonce veřejných budov.

 

Obraťte se na profesionály

Vytápění je široká oblast, která si vyžaduje určité znalosti. Jestliže jimi nedisponujete, potom se raději obraťte na specialisty. Ti vám navrhnou optimální a efektivní řešení, s nímž ušetříte nemalé peníze na spotřebě plynu.