COMPRI IZOLACE – prověřené systémy pro úsporu energií

Požadavky na úspory energií vynakládaných na pozemní objekty ze strany uživatelů i projektantů se rok od roku zvyšují, což sebou přináší i rostoucí nároky na stavebně-fyzikální vlastnosti použitých materiálů a skladeb. Má-li být garantována stoprocentní kvalita, funkčnost a životnost stavby, nestačí jen poskládat k sobě nejlevnější dostupné materiály, jak po léta zaběhnutá praxe často funguje. Jedině výběr kvalitních materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením nabídne investorovi bezstarostné užívání a v mnoha směrech také zdravé bydlení, což je možná to nejdůležitější hledisko. To se týká zejména skladeb tepelných izolantů, parobrzdných a voděodolných vrstev a difúzně otevřených fasádních systémů. V kontextu této filozofie přivádí na trh firma Ciur řešení pod názvem COMPRI®.

  
compriCOMPRI® zahrnuje ucelený skladebný systém materiálů, který řeší veškeré možné situace týkající se izolací staveb a to dokonce včetně akustického komfortu. Všechny materiály patřící do systému COMPRI® jsou nejen kvalitativně 100% prověřené, ale především se vzájemně doplňují a funkčně na sebe navazují.

 

  compri

 
Z hlediska tepelných izolantů se jedná o foukané izolace na bázi celulózy, minerálního vlákna a nenasákavého polystyrenu (Climatizer Plus, Climastone a Climastyren), které umožní na místě stavby bez rizika zateplit jakoukoliv konstrukci. Zejména Climatizer Plus vyniká svojí vysokou měrnou tepelnou kapacitou, takže bezvadně funguje v zimě i v létě, dále nízkou tepelnou vodivostí, unikátní schopností vyrovnat se a rychle se zbavit vlhkosti, jakožto i protipožárními a akustickými vlastnostmi. Naopak Climastone je alternativou k celulóze v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích. Při správné koordinaci zateplovacího postupu lze všechny aplikace provádět přímo na stavbě, tzn. včetně rekonstrukcí starších domů. V případě dodržení správného technologického postupu a díky pečlivě hlídané a sofistikované výrobě těchto materiálů je zaručena 100% spolehlivost. Specializované aplikační firmy jsou navíc vybaveny přístroji, které velmi přesně vyhodnotí kvalitu díla. 

 

compri

 

Pro správnou funkci stavby, včetně dřevostaveb, je z hlediska stavební fyziky a splnění náročných požadavků vzduchotěsnosti nutné opatřit celý objekt odpovídajícími těsnícími materiály jako jsou membrány, těsnící pásky, průchodky apod. K tomuto účelu slouží celá řada výrobků německé značky Pro clima®, jejíž zárukou je 20letá zkušenost a nadstandardní technické zázemí. Jsou to všechno velmi „inteligentní“ materiály (folie DB či Intello), které fungují a reagují podle toho, co se v okolním prostředí děje. Díky tomu je například velmi výrazně omezeno nebezpečí vzniku plísní. 

 

compricompri

 

Systém COMPRI® nabízí dále unikátní patentované izolační desky firmy Unger Diffutherm® určené pro vnitřní a vnější zateplení objektů. Pomocí dřevovláknitých desek Unger lze také vytvořit dokonale fungující difúzně otevřenou konstrukci fasády včetně omítkového systému. Díky svým vlastnostem vycházejících ze samé podstaty přírodního materiálu (dřeva) nabízejí uživateli desky rovnoměrnou a rychlou distribuci vlhkosti. 

 

compricompri

 

Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů a místností s vysokými požadavky na akustický komfort. 

 

compri

 

Všechny materiály v skladebním systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné. Vrstvy použitých materiálů spolu vzájemně spolupracují a působí tak, aby docházelo k ideálnímu vyrovnání tepelné pohody i vlhkosti v interiéru. COMPRI® je synonymem pro přirozené zdravé bydlení v budovách a nízké náklady na vytápění.

 

Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz