Hledáte opravdu univerzální stavební desku? Jaká to je?

 
Deskové materiály jsou v současném stavebnictví stále více vyhledávané. Moderní stavební postupy a metody jsou mnohdy na využití deskových materiálů doslova závislé. Desky se dají na stavbě využívat prakticky od základů až po střechy. Většina takových materiálů je specializovaná pro jednu konkrétní stavební oblast. Najdou se ale i takové druhy, které jsou opravdu univerzální a lze je využít i ve více odvětvích. Jaké?

 

Ideální je deska z cementu a dřeva

Možná by vás, jako první druh napadla spíše dřevotřísková deska. V tom případě by vaše úvahy nebyly správné. Dřevotřískové desky se dají využít jen na omezené druhy stavebních činností. Jejich odolnost proti vlhkosti nebo proti požáru není velká. Relativně snadno praskají a poškozují se. Cementotřískové desky jsou ale už v základním provedení vysoce odolné a hlavně univerzální.

 

Zejména pak desky CETRIS

Největším výrobcem cementotřískových desek je společnost  CIDEM Hranice a.s. jejich výrobky –  desky CETRIS si také vysloužily pověst vysoce kvalitních produktů i v profesionálním stavebnictví. To vše díky tomu, že vývoji a inovacím věnuje společnost CIDEM Hranice a.s. opravdu velký význam. Už základní provedení desky CETRIS je vhodné hned na několik stavebních oblastí.

 

CETRIS BASIC od podlahy až po střechu

A právě CETRIS BASIC   je vhodný k využití na stavbách od podlahy až po střechu. Vlastně ještě hlouběji, než od podlahy. Desky se dají využít i pro výstavbu ztraceného bednění pro realizaci základů domů. Dále se dají využít na podlahy, fasády, stěny, střechy, protipožární aplikace, podhledy, sokly, balkony a mnoho dalších způsobů. Při jejich objednání dokonce mohou být speciálně upraveny, například na požadovaný rozměr, mohou mít různé provedení hrany nebo mohou být již z výroby opatřené předvrtanými otvory.

 

Kompletní informace o deskách CETRIS najdete přímo na www.cetris.cz.