Hydroizolace a její praktičnost?

Zazní-li slovo hydroizolace, málokoho pojem hned oslní a očaruje. Máte to taky tak? „Izolace proti vodě, hmm… To ať si řeší jen stavaři,“ pluje Vám možná momentálně hlavou. Dnes Vás však přesvědčíme, že díky hydroizolaci se dají se dělat neuvěřitelné kousky! Zelené střechy a střešní zahrady od společnosti Hizol jsou jasným důkazem, který jistě okouzlí i Vás.

 
  

Trendové zelené střechy a střešní zahrady
Ano, kupříkladu zelená střecha či střešní zahrada je jasnou praktickou demonstrací využití hydroizolace. Takové využití, které je vidět hned na oko a ocení ji mnohem více lidí. Bez toho by tráva a další vegetace neměla nikdy možnost zvesela růst na betonovém balkóně nebo na betonových střešních taškách. Právě zelené střechy jsou trendem současnosti – mají pro místní obyvatele nezanedbatelné výhody. Proto tento typ střechy volí stále více lidí.

střešní zahrady

Zajímavé výhody zelených střech a střešních zahrad
Ať to vezmeme od začátku, jsou kvalitní doplňkovou tepelnou a zvukovou izolací. U zvukové je jasné, jak působí. U tepelné izolace to však není pouze tak, že vnitřní teplo tolik neuniká, ale také redukují teplotní výkyvy, které jsou způsobovány například dnem a nocí. Též zabraňují vnějšímu poškození střechy, přehřívání střech a víření prachu. Dále zmenšují kolísání vlhkosti vzduchu. A toto je zatím jen několik praktických výhod. Připočtěme k tomu, že šíří aromatickou vůni, přetváří CO2 v kyslík, evokují blízkost přírody kdykoli a vyvolávají v člověku pocit uvolnění. Navodit takto pozitivní stav mysli je hračkou. Zaujaly Vás zelené střechy a zelené střešní zahrady? Pokud ano, mnohem více o nich naleznete na

www.hizol.cz.