Jak v domě i v létě udržet příjemnou teplotu? Izolací!

Přestože momentálně jsou venku spíše chladnější teploty a více deštivého počasí, než jsme byli předchozí roky zvyklí, léto se blíží. Z mnoha místností v rodinných domech se pak stanou sauny, ve kterých se nám nebude chtít trávit ani minuta.

Nejvíce se přehřívají podkrovní prostory, tedy většinou pokoje a ložnice, kde spíme a pracujeme. Horké počasí venku nám neumožní místnosti ochladit ani v noci, a tak nás často trápí přehřáté pokoje, ve kterých dlouho nevydržíme. Pomoci může foukaná minerální izolace, která omezí průchod tepla stropem. Tento typ izolace se hodí právě pro stropy a půdy a začíná fungovat ihned po aplikaci. Ta je rychlá a bez nepořádku, není nutné ani stavět lešení nebo se starat o zakrývání nábytku a podlah. Na potřebné místo se izolační materiál přivádí hadicí ze zásobníku, který je umístěn na autě zaparkovaném před domem. Technologií foukání se pak izolant dostává tam, kde je potřeba a vyplní všechny mezery i škvíry. Vytváří tak jednolitou plochu bez rizika vzniku tepelných mostů. To pak oceníme především v zimě, kdy nám nebude teplo unikat z domu a izolace stropu nám tak dokáže ušetřit až třetinu nákladů za vytápění.

Po skončení prací si pracovníci vše opět sbalí do auta a odjedou, aniž by po nich zůstala zpustošená zahrada a vás čekaly hodiny perného úklidu. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících neslehne a neztratí svůj tvar. Aplikace foukané izolace je hotová během několika hodin, nemusíte tedy nijak omezovat svůj každodenní chod domácnosti nebo rodinu posílat bydlet k příbuzným. Než se vrátí děti ze školy, bude vše hotovo a uklizeno.

Jednoduché a efektivní řešení, jak ochránit svůj dům před přehřátím, je izolace stropů. V zimě pak udrží teplo doma a ušetří vám peníze.