Kamna mohou plnit funkci jako kotel

Mnoho z nás si pod pojmem kamna představí, že jsou postavená v obýváku, který krásně vyhřejí a ještě mu dodají dekorativní prvek. Ale co s ostatními místnostmi? Jak je budeme vytápět, když kamna jsou v obýváku? Kamna nemusí vyhřívat jen jedinou místnost, mohou být vyrobeny tak, aby vytápěli i místnosti, ve kterých nejsou postaveny.

 
  

 

Rozvod tepla pomocí ventilátoru
kamnaVětšina kamen je vyrobena pouze pro vyhřátí jedné místnosti. Existují ovšem modely, které dokáží vyhřát i okolní místnosti, ve kterých samotná kamna nejsou. Tento rozvod kamnům umožňují ventilátory, které pohání horký vzduch do rozvodných trubek, a do ostatních místností. Takto fungující kamna musí být vyrobena opravdu kvalitními výrobci, aby teplo zbytečně neutíkalo z kamen, ale aby v absolutní možné míře bylo hnáno do trubek. V případě nekvalitní výroby kamen zbytečně uniká teplo, které by mělo jít do rozvodů.

Kamna Turbo jsou ta pravá
Jestli potřebujete kamna pro rozvod tepla do okolních místností, spolehněte se na kamna Turbo. Tato kamna pochází z dílny společnosti LS-KAMNA, která se specializuje na výrobu kvalitních kamen. Kamna Turbo jsou kompletně opláštěná a vybavená radiálním ventilátorem, který vhání vzduch do spodní části kamen. Tento vzduch pak nuceně musí projít přes trubkový výměník, který jej okamžitě rozvede bez tepelných ztrát. Kamna jsou vybavena teploměrem, elektronickou regulací otáček ventilátoru který v závislosti na teplotě zajišťuje ideální průtok vzduchu a zároveň slouží jako termostatický spínač.

Kompletní informace k tomuto typu kamen naleznete na www.ls-kamna.cz.