Nenechte zimu vyhrát nad svými účty za vytápění domu

V topné sezóně jsou největší náklady na provoz domu právě za vytápění. Čím větší zima, tím jsou náklady vyšší, ale letošní mírné teploty nám moc peněz neušetří. I když se zdá, že mráz skoro není a nemusíme tolik topit, lezavé a vlhké počasí si teplo v domě také žádá a topná sezóna tak bude i delší. Máte však jistotu, že veškeré teplo zůstává v domě a nikde vám neuniká?

Nejvíce tepelných ztrát vzniká v rodinných domech u stropu. Teplý vzduch jde nahoru a pokud nemáme strop dostatečně izolovaný, hodně tepla nám jím unikne. A to není nic, o co by kterýkoli majitel domu stál. Rychlým a jednoduchým řešením je foukaná izolace. Ta pomůže ušetřit až 30% nákladů na teplo v zimě a v létě chrání obytné prostory před přehříváním. Její aplikace je snadná, profesionální firma dokáže váš strop izolovat během několika hodin, zatímco vy můžete v klidu sledovat třeba hokejový zápas. Technologie foukání přivádí na určené místo izolační materiál pomocí hadice, ostatní potřebné vybavení a zásoby materiálu jsou na autě před domem. Není tak potřeba žádné lešení, role materiálu a mnoho dalších věcí, které vám ze zahrady udělají sklad na staveništi. Naopak, foukaná izolace je bez nepořádku nebo nutnosti skladovat potřebnou techniku a materiál několik dní.

Výhody této technologie však nespočívají jen v čistotě práce. Izolační materiál se díky foukání dostane do všech škvír i překladů a zajistí tak opravdu dokonalou izolaci. Tepelné mosty nebo chyby v izolaci jsou téměř vyloučeny, a právě způsob aplikace je vhodný pro stropy a střešní konstrukce. Minerální vlna jako izolační materiál je nehořlavá, neslehne se ani po několika měsících, odolá plísním i škůdcům a nenasákává vodu. Použít ji lze jak u starších objektů, tak u novostaveb a je vhodná také k opravě špatně položené původní izolace. Zateplením stropu můžete ušetřit až 30% nákladů na vytápění, investice do foukané izolace se vám tak během pár let vrátí.