Co vědět, než si zadáte grafický návrh koupelny

 Pokud jste se odhodlali k rekonstrukci své koupelny, čeká vás nelehký úkol. Vybrat si obklady a dlažbu, vanu nebo sprchový kout, umyvadlo případně koupelnový nábytek, vodovodní baterie a další a další koupelnové zařízení a doplňky. A protože takový krok neděláme každý den, chceme, aby vše bylo opravdu perfektní.

Velkým pomocníkem může být grafický návrh, který si necháte udělat v koupelnovém studiu. Pokud se tedy pro 3D návrh rozhodnete, rozhodně sebou musíte mít půdorys koupelny s uvedenými rozměry. Měli byste vědět i výšku stropu a případně v jaké výšce máte umístěné okno a jak je velké. Pokud máte atypické dveře nebo některé další prvky v koupelně, upozorněte na to pracovníka prodejny, který s Vámi grafický návrh zadává. To platí i v případě, že máte koupelnu v podkroví a jsou v ní zešikmení, to sebou raději vezměte i plánek s řezem místnosti. Důležité je také vědět, kde jsou vývody vody.

Co očekávat

Velkou předností 3D návrhu koupelny je, že nám pomůže si představit, jak bude daná skladba obkladu a dlažby s dekorativním prvkem, jako je například listelo nebo mozaika, vypadat, nebo zda si máme za vanu dát 3 nebo raději 4 středové dekory, a nebo zda dlažbu dáme na rovno nebo šikmo.  Díky 3D návrhu také můžeme do místnosti nahlédnout tak trochu jinak. Můžeme si například uvědomit, že pokud si dáme do koupelny velkou rohovou vanu už se nám tam nevejde skříňka na toaletní a hygienické potřeby, kterou jsme tak moc chtěli. Ale že pokud použijeme menší obdelníkovou vanu nebo sprchový kout, vměstná se nám do koupelny i pračka se sušičkou.

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=0}

Co neočekávat

3D návrhy ale nejsou všemocné a nemůžeme očekávat, že koupelnový obklad v návrhu bude mít na chlup stejnou barvu, jakou má ve skutečnosti. Výsledný obrázek se většinou mírně liší od reality. Návrh si neděláme, abychom viděli jak vybraný obklad vypadá, na to máme skutečný vzorek vybraný na prodejně, ale spíše abychom prostor, který vznikne, viděli dřív než pan obkladač začne pracovat a změna bude obtížná.  Ale pozor – vizualizace nám může posloužit pro obkladače samotného, dobře na něm uvidí skladbu obkladu a dlažby, případně umístění dekorů, neslouží ale jako kladečský plán, neboť zadávané rozměry místností nebývají úplně přesné a na dořezech v rozích je třeba se domluvit s obkladačem poté, co sám provede zaměření místnosti.

K nahlédnutí přikládáme několik vizualizací  a pro porovnání i vizualizaci kontra realita od firmy M.B.KERAMIKA. Další návrhy a realizace najdete na stránkách www.mbkeramika.cz.