Jak vybrat správný komín?

 Současné komínové systémy plně nahradily tradiční vyzdívání. Speciálně vyrobené díly s příslušenstvím a kvalitními spojovacími materiály nakupujte vždy od jednoho výrobce, čímž si zajistíte maximální užitné vlastnosti a skvělou funkčnost.

Pro vnitřní komínové vložky se nejčastěji používá keramika, plast nebo nerezová ocel. Ideální typ komínu však vybírejte s ohledem na typ spotřebiče paliv.

 

Z jakého materiálu komín zvolit?

Keramický komín lze považovat za nejodolnější variantu. Právě z těchto důvodů ho doporučujeme při výstavbě nového rodinného domu, jelikož vám dokáže sloužit v celém rozsahu životnosti dané stavby. Pokud však potřebujete postavit komín, který bude úzce spjat pouze s daným spotřebičem, bude vám stačit lehký komín z nerezu.

 

Jak určit průměr komínu?

Přesný průměr se odvozuje od spalinových cest. Jedná se však o velmi citlivou oblast, která dokáže ovlivnit celkový tah a funkčnost komínu. V tomto bodu je lepší se obrátit na odbornou pomoc, aby následkem nesprávného výpočtu nedošlo k předimenzování a nedostatečnému tahu.

 

S výstavbou vám pomůže společnost E-Trade

Společnost E-Trade dodává na trh vysoce kvalitní a přesné komínové systémy vlastní výroby pro kotle, kamna i krbové vložky. Kromě toho nabízí i poradenství při hledání ideálního komínového řešení pro váš spotřebič, pomůže s opravou nebo vyvložkováním.

Specialisté z E-Trade vám navrhnou ideální průměr i výšku komínu a zajistí výpočet spalinové cesty pro maximalizaci funkčnosti otopné soustavy.

 

Jednoprůduchové komíny

V nabídce společnosti naleznete mimo jiné i mimořádně kvalitní jednoprůduchové komíny se zárukou na 30 let. Jedná se o ideální řešení pro všechny druhy paliv a typy spotřebičů. Objednávka se dodává ve formě stavebnice i s příslušenstvím a kvalitním spojovacím materiálem. K tomuto typu komínu lze samozřejmě dokoupit i nadstřešní část.

Obraťte se na předního specialistu na českém trhu a využijte jejich online průvodce výběrem správného typu komínu nebo rovnou požádejte o kompletní poradenství.


TAG