Zbytečné chyby při zařizování koupelen, poučte se od ostatních

Realizace koupelny už není jen o hrubé zednické práci, usazení vany a obložené stěně keramikou. Dnes s e tento prostor za pomocí moderních materiálů a vybavení stává multifunkční relaxační zónou. S každou nově uvedenou technologií nebo novinkou uvedenou na veletrzích a výstavištích po celém světě se lze dostat do komplikované situace. Počet chyb úměrně roste s počtem vylepšení, které chcete ve své koupelně mít. Přinášíme soubor nejčastějších chyb, dejte si na ně pozor. Patří mezi ně výběr sprchy, vany, vodovodní baterie, osvětlení a nábytek.

 

Vana se do každé koupelny prostě nehodí

Tato chyba pramení s chybného úsudku a požadavku, který se neztotožňuje s vaším prostorem. Ergonomické prvky mohou celou problematiku menšího prostoru výrazně usnadnit, ale vše má svou hranici. Opravdové pohodlí vám zaručí vana s parametry 180×80 a sprchový kout 80×80.

 

Nekvalitní koupelnové baterie

Globalizace trhu sice přináší obrovské možnosti, ale také se snadno v záplavě značek a výrobců ztratíte. Další problém je cena, která odklání například od nákupu kvalitní vodovodní baterie. Investujte do značkového produktu od osvědčených výrobců a vyvarujte se kontaminace vody nežádoucími příměsi z levných komponentů a mosazného těla.

 

Špatně zvolený koupelnový nábytek

Nejčastější chyba souvisí se špatným výběrem. Koupelnový nábytek musí poskytovat praktické úložné prostory. Skvělým příkladem je například koupelnová skříňka pod umyvadlem, galerka, elegantně tvarované závěsné skříňky. Bez koupelnového nábytku nelze zajistit vzhledovou uspořádanost

 

Koupelnové osvětlení nepodceňujte

Koupelnové osvětlení posledním krokem, který dokáže dosavadní snahu a správnost veškerých postupů znehodnotit. Lidé se v mylném přesvědčení o jeho nedůležitosti dopouštějí zbytečných chyb. Uvědomte si, že koupelna většinou nemá dostatečný přísun denního světla, proto je třeba ho nahradit. Vsaďte na kvalitní teplé světlo, které se bude co nejvíce podobat tomu přirozenému.