Jak vyhřívat zimní zahrady a terasy?

 

Letní pohoda na zahradách a v pergolách už pomalu ale jistě končí. Počasí nám již nebude dovolovat užívat si na zahradě krásných slunných dnů. Ty budou postupně ubývat a nahrazovat je bude sychravé počasí se studeným větrem. Pobyt na zahradě je v takovém počasí téměř nemožný. Nyní začneme naplno využívat pohodlí zimních zahrad a zastřešených teras. Tam můžeme být v přímém kontaktu s přírodou, ale zároveň si užívat tepla.

 

Jak a čím vytvořit teplo na zimních zahradách?

Zimní zahrady mohou být vyhřívány hned několika způsoby. Například i pomocí kamen. Kamna na tuhá paliva ale při každém otevření kouří a dělají nepořádek. Kouř se špatně větrá a navíc hodně špiní i skla, kterých je na zimních terasách a zahradách hodně. Spíše se tedy doporučuje vyhřívání pomocí plynu nebo elektrické vyhřívání. Moderními metodami pro vyhřívání terasy a zimní zahrady jsou elektrické panely nebo plynové infrazářiče. Více informací o možnostech vytápění teras a jejich účinnosti se dozvíte v tomto odkazu.

 

Topení pod stropem má vyšší účinnost než u země

Pokud byste do zimních zahrad nebo teras instalovali topení u země nebo klasické radiátory, jejich účinnost by nebyla velká. Ohřátý vzduch bude automaticky proudit vzhůru a unikat. Pokud budou ale u stropu nainstalovány plynové nebo elektrické infrazářiče, budou teplý vzduch směřovat směrem dolů. Přesně takové infrazářiče najdete na infracomfort.sk. Tato společnost se specializuje na vytápění pomocí plynových a elektrických zářičů a panelů pro soukromé i komerční účely. Panely a zářiče vždy produkují teplý vzduch a díky konstrukci zářičů vzduch postupuje dolů. Teplý vzduch tedy bude využit naplno.