Jaký materiál je vhodný na zateplení půd a stropů?

Zateplení stropů a půdních prostor dokáže u některých domácností dosáhnout úspor až 30% z nákladů na vytápění. V přepočtu na peníze se může v některých objektech jednat o tisíce korun ročně. Je ovšem nutné správně vybrat materiál a technologii, kterou budou tyto prostory zateplovány. V dnešní době vykazují skvělé výsledky materiály a technologie od společnosti Foukané Izolace s.r.o.

 

Jaké materiály společnost využívá?
Už z názvu společnosti můžete odvodit, s jakými materiály společnost pracuje. Jedná se o foukanou minerální vlnu. Foukaná minerální vlna má oproti ostatním materiálům na trhu velké množství výhod. Mezi hlavní výhody se samozřejmě řadí skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Dále jsou tu ale i další výhody, které rozhodně stojí za zmínku. Společnost využívá foukané izolace pouze od předních tuzemských, ale i světových výrobců. Ti garantují vysokou jakost materiálů, které jsou nehořlavé, nenasákavé, nesléhavé (nemění postupem času svůj objem) a dokáží také skvěle odolávat vzniku plísní a hub.

 

foukaná izolacefoukaná izolace

 

Výhody aplikace foukané izolace
Foukané minerální izolace mají také velmi specifický způsob aplikace. Ta probíhá tak, že téměř nepoznáte, když vám nad hlavami probíhá proces zateplení. Technologie a  materiál je totiž uskladněn na nákladním automobilu. Z něj pak putuje pneumaticky, pomocí hadice, přímo na místo určení. Druhý konec hadice ovládá jediný, odborně a profesně zdatný  pracovník. Zateplení je rychlé, není hlučné, neudělá nepořádek v objektu a dostane se i na těžko přístupná místa. Výsledkem je souvislá vrstva izolace bez tepelných mostů. Objekt může být zateplován až do výšky 40m a do vzdálenosti 100m od automobilu s materiálem.

 

Kompletní informace s ukázkami realizací naleznete na www.foukaneizolace.cz