Zahrada na míru od Natural Line

Pěkně bydlet, to neznamená jen mít krásný dům a pohodlně a moderně zařízené interiéry. Bez odpovídající zahrady, která svým typem dokonale zapadne do okolního prostředí, bude ladit s domem a umožní vám setkávat se v ní s přáteli a rodinou, se zkrátka dobře bydlet nedá.

A protože snad už dnes všichni víme, že každý má dělat to, co umí a vyhnout se tak spoustě chyb a omylů, nemůžeme se rozhodnout jinak, než svěřit návrh a realizaci své budoucí zahrady do rukou odborníkům. S jejich zkušenostmi a znalostmi bude hračka si ujasnit, jestli inklinujeme spíše k zahradě ve stylu anglickém, italském či francouzském, nebo jestli se raději budeme pohybovat „v domácích vodách“ a vsadíme na typicky české řešení… Nejlépe se samozřejmě rozhoduje, pokud máme k dispozici věrohodné a srozumitelné nákresy nebo dokonce 3D návrhy, při rozhodování pomůže také detailní finanční plán a cenová nabídka. To všechno spolehlivě umí firma Natural Line, která navíc při realizacích pracuje rychle a spolehlivě, aniž by nějak zasahovala do vašeho soukromí.

Okrasným prvkem, který v dokonalé zahradě rozhodně nemůže chybět, jsou udržované vodní plochy v podobě jezírek, rybníčků, potůčků a kaskád. Koupací jezírko zahradu oživí prostřednictvím rostlin i živočichů, navíc znamená i osvěžení a přínos pro vaše zdraví. Okrasné jezírko vás potěší květy rostlin a především poskytuje domov rybám i jiným vodním živočichům. Do mělčích částí jezírek se často létají osvěžit i ptáci.

O blahodárných účincích vody a vlhkosti na pokožku, na obranyschopnost organismu a dýchací cesty určitě není třeba se dlouhosáhle rozepisovat. Stačí se jen rozhodnout a uvědomit si své preference, jestli dáváte přednost vodní zábavě, nebo se raději potěšíte faunou a flórou.

Když už je řeč o vodě: nezapomeňte na zavlažování, jinak se efektní a zdravě vypadající zahrady nedočkáte. Čas a námahu vám ušetří automatické závlahové systémy, které představují i zhodnocení každé nemovitosti. Nejenže si samostatně poradí se závlahou v kontextu s intenzitou srážek, navíc díky jejich práci vznikne v zahradě příjemné klima, jehož přínos oceníte zejména v parném létě. S trávníkem si budou vědět rady  rotační nebo rozprašovací postřikovače, s výsadbou si bude lépe rozumět úsporná kapková závlaha umístěná přímo ke kmeni či kořenovému základu rostlin. Pro truhlíky, skalky a skleníky jsou určeny různé typů mikropostřikovačů, jež umějí zalévat mlžením, paprskovitě nebo odkapáváním.

O dobře vyprojektovanou a založenou zahradu je nutné se také poučeně starat. Ať už jde o pravidelnou údržbu zeleně, střih, pletí, hnojení, péči o trávník, péči o stromy, sadové úpravy a další činnosti, i s nimi vám dobře poradí – nebo to dokonce za vás udělá – Natural Line.


Firma disponuje veškerou potřebnou technikou a rostlinným materiálem, v případě realizace zahrady budete mít návrh řešení zdarma. Na práci dostanete záruku, po jejím vypršení jsou odborníci Natural Line dál k dispozici pro případnou konzultaci.
Vedle komplexního řešení „zahrady na klíč“ realizují pracovníci rovněž dílčí etapy projektu a rekonstrukce zahrad. Vše bez subdodavatelů, pod odborným dohledem majitele firmy.

Natural Line
Zeyerova 296
Liberec 1
tel.: 606 917 535