Kulečník doma spolehlivě zabije nudu

Patříte mezi vášnivé hráče kulečníku? Kulečník si můžete zahrát za poplatek v různých podnicích, mnohem lepší je však mít jej doma. Vlastnit kulečníkový stůl není výsadou pouze bohatých lidí, kteří nevědí co s penězi. 

 

Kulečníkové stoly jsou dnes dobře dostupné prakticky každému. Jediný problém může nastat ohledně prostoru, protože kulečníkový stůl zabere přeci jen trochu více místa a je poměrně těžký. Jestliže bydlíte v paneláku, patrně se s domácím kulečníkem můžete rozloučit, nicméně v rodinném domě jistě najde své místo. Už nebudete muset chodit do hospody pokaždé, když dostanete chuť si zahrát kulečník. Domácí kulečník je k nezaplacení.

 

Jak vybrat stůl na kulečník?

Jestliže se rozhodnete pro domácí kulečníkový stůl, budete si muset najít spolehlivou společnosti, která se zaměřuje na prodej kulečníkových stolů. Před samotnou koupí však zvažte několik základních kritérií. Je třeba počítat s tím, že stůl na biliard vaši peněženku přeci jen trochu víc zatíží. Jde o dlouhodobou investici, od které jistě očekáváte kvalitní zábavu pro svou rodinu a přátele. Dobře si tedy promyslete, jaké máte prostorové a finanční možnosti.

 

Je třeba myslet také na to, že plátno je třeba pravidelně udržovat, neboť je pravidelně zatěžováno prachem. Látku na kulečníkovém stole občas vyčistěte. Je však potřeba postupovat velmi opatrně, ideálně použít jemný kartáček a vysát.

 

Ke kulečníku patří kvalitní tága

Neodmyslitelnou součástí kulečníku tvoří tága. Kulečníková tága a příslušenství pořídíte s kulečníkovým stolem. Doporučujeme koupit dvoudílné tága vybavená zesílenou javorovou špičkou. Kromě tága budete potřebovat také ochranu špičky a speciální čistič špičky.

 

Abyste na hru opravdu dobře viděli, je třeba vyřešit kvalitní osvětlení nejlépe přímo nad hrací plochou. Lze pořídit biliárovou lampu, která je k tomuto účelu určena. Měla by být umístěna tak, aby osvětlovala rovnoměrně celou plochu a zároveň nestínila.