Dřevo je léty prověřený materiál pro výrobu oken

 

Dřevěná okna jsou klasikou, ale v posledních letech je často nahrazovala plastová okna. Obliba plastu má několik důvodů. Lákavá je především cena plastových oken v kombinaci s poskytovanými tepelně izolačními vlastnostmi. Velmi oceňovaná je jejich bezúdržbovovst, kromě běžného omytí totiž není nutné pečovat o povrch plastových oken. Z hlediska tepelně izolačních vlastností se plastová okna od dřevěných eurooken neliší. Přesto v posledních letech stále roste poptávka po moderních dřevěných eurooknech. Dřevo je prostě dřevo a mnoho lidí po něm sahá jako po prověřeném materiálu s prakticky neomezenou živostností.

 

Dřevěná okna pro moderní stavby

Dřevěná eurookna jsou často osazována do novostaveb všech typů. Moderní novostavby rodinných i bytových domů obsahují často architektonické prvky, které vyžadují velké prosklené plochy. V takových případech jsou dřevěná eurookna ideálním řešením. Lepené dřevěné hranoly totiž poskytují výbornou tvarovou stabilitu. Pokud dům či byt vyžaduje například posuvné balkónové systémy osazené trojsklem, může hmotnost okenních křídel dosahovat i několik stovek kilogramů. Dřevěné profily zajistí spolehlivou dlouhodobou funkčnost i při velikostech posuvných prvků, kde by mohlo být použití plastu dlouhodobě nespolehlivé. Samozřejmostí je, že moderní dřevěná eurokna vyhovují také požadavkům kladeným na prvky pasivních domů. Jedním z výrobců, který nejenom na český trh dodává kvalitní dřevěná eurookna je tradiční značka oken VEKRA.

 

Stavební hloubka 94 mm a součinitel prostupu tepla 0,7 W/m2K

Nejúspornějšími dřevěnými eurookny v nabídce VEKRA jsou okna NATURA 94. Maximální tepelně izolační vlastnosti jsou zajištěny dřevěným profilem stavební hloubky 94 mm. Kvalita dřevěných oken je ale dána především jejich povrchovou úpravou. VEKRA vyrábí dřevěná eurookna tzv. dílcovou metodou. Každý díl okna je před sesazením samostatně hloubkově impregnován, aby odolal účinkům vlhkosti, a chrání tak okna před napadením plísní či houbou. Po sesazení jsou naneseny vrstvy barevného základu, který sjednocuje vzhled dřeva a nakonec vrstva ochranné lazury. Technologický proces povrchové úpravy je velmi pečlivě hlídán, například i sušení po jednotlivých krocích je zcela automatizováno a přesně řízeno v sušících tunelech. Důraz na kvalitu povrchové úpravy řadí dřevěná okna VEKRA k nejlepším na trhu.

Detailní informace o dřevěných oknech najdete na www.vekra.cz.