Minimalismus ovládá současné trendy

Jestliže vás zajímají aktuální trendy a novinky v nábytkářském designu, nemohlo vám uniknout, že se v této oblasti stále něco děje. Odborníky i laiky respektovaná firma Natuzzi Italia přináší tyto trendy vždy jako první. Pro spolupráci tentokrát oslovila renomované italské architekty nábytku Roberta Tapinassi a Mauricia Manzoni.

Nové kolekci tak vévodí vzdušnost, lehkost, minimalistický styl, členité zóny a také trend pohovky coby solitéru a s viditelným ústupem od opěrek hlavy. Mauricio je žákem Tapinassiho a společně pak založili designové studio. Výsledkem spolupráce jsou dvě novinky, pohovky Herman a Kendo.

Prodejny Natuzzi Italia najdete i na českém trhu a tak si obě novinky můžete přijít prohlédnout a obdivovat nebo i koupit.

 

Herman

Každému, kdo někdy četl knihu Moby Dick, se při pohledu na záda a boky této pohovky vybaví jedná myšlenka: „To vypadá jako zadní ploutev Bílé velryby!“.  Tak přesvědčivě působí zdobné kovové prvky na boční a zadní straně sedačky. I díky nim je pohovka Herman vhodná pro umístění do prostoru, protože se může pyšnit i svými zády a vystavovat je tak na odiv. Jednotlivé komponenty lze různě kombinovat a sestavit tak pohovku do tvaru klasických U i L, nebo zvolit netradiční řešení do Z. Dají se tak variabilně vytvářet komfortní zóny, kde nikdo nikoho neruší navzájem. Tradiční ruční zpracování zaručuje nejvyšší kvalitu a lze ho zvolit podle přání v kůži nebo látce. Provedení v kůži je navíc zdobeno ručním prošíváním, které zajišťuje ozdobnou funkci  i lepší stabilitu čalounění. Dalším materiálem je netradiční Manopesca, která vypadá jako broušená kůže, ale vlastnostmi je podobná neoprenu, aktuálně v nabídce ve dvou nových odstínech šedé. Mechanicky polohovatelné polštáře jsou přizpůsobeny pohodlnému odpočinku, v náplni mají polyuretan s vrstvou peří a zadní část obsahuje větrací otvory. Pak stačí jen polštáře načechrat stejně jako klasické péřové polštáře a pohodlně se posadit. Dále pak v nabídce najdete dva druhy stolků v elegantní kombinaci kov a mramor. Kovové prvky stolků i pohovky spolu ladí.

 

Kendo

Tato pohovka je doslova mistrovským dílem dvojice Tapinassi a Manzoni. Na podnož bylo použito ušlechtilé dřevo kouřového dubu nebo ořechu, které má středový prvek z mosazi a tak je zaručena dokonalá stabilita pohovky a zároveň elegantní vzhled. Dalším, velmi výrazným prvkem, je podélné efektní prošití v opěrné části, které vytváří funkční předěl a umožňuje opravdu skvělou oporu zad, díky čemuž je tato pohovka skutečně příjemná na sezení. Také boční opěrky jsou vyřešeny chytře, protože jsou tvarované tak, že na ně můžete položit sklenku s vínem nebo třeba ovladač od TV. Velmi zajímavá je varianta pohovky s absencí boční opěrky na jedné straně, což vytváří výsledný efekt viditelné minimalistické lehkosti a vzdušnosti. I pohovka Kendo je prostorově variabilní, navíc jednotlivé komponenty mají skryté spojovací prvky a tak je lze uspořádat dle své představy a nebýt vázaný jen na jedno řešení. Hledání věcí mezi sedáky vás zbaví šikovně řešené ukotvení prostoru mezi nimi, čímž oba designéři dali najevo, že v Natuzzi Italia se nemyslí jen na efekt, ale i na praktičnost při užívání. Pro potahové látky je možnost volby dle přání zákazníka, hitem je aktuálně nový a velmi odolný materiál Rizzoli a také znovu oblíbený samet.

Nová kolekce Natuzzi Italia obsahuje i  mnoho dalších pohovek se zajímavým designem, které by se mohly stát vaším domácím společníkem.

www.natuzzi.cz