Nejen technicky, ale i právně bezpečné prostředí pro stavební projekt

 

Projektový management zejména u větších stavebních projektů je pro investory prvotřídní zárukou hladkého průběhu celé výstavby a také mu dokáže garantovat dodržení dohodnutých nákladů, termínů a především stanovené kvality, říká Erik Štefanovič ze společnosti DELTA.

 

 

Erik Štefanovič jednatel Delta Projektconsult CZ a SKProjektový management je dirigent, který má pod svou taktovkou více specialistů a tak jako v orchestru, každý odpovídá za jinou část realizace stavby a je to právě on, kdo ušetří investorovi starosti, čas a peníze.“

 

 

Často se také na výstavbě podílí mezinárodní tým. Máte zkušenosti s řízením a koordinací staveb i v mezinárodním prostředí?
Pokud budeme mluvit o mezinárodním projektovém managementu, tak je nesmírně důležité, aby se jednotlivé řídící jednotky integrovaly a i přes rozdílnou mentalitu spolu komunikovaly. Právě v komunikaci tkví mnoho nástrah. Na českém trhu působíme již 16let. Specializujeme se na bezpečný doprovod stavebních projektů a organizaci výběrových řízení. Každoročně připravujeme stavební projekty v rozsahu jedné miliardy korun v technicky i právně bezpečném prostředí. Díky tomu, dokážeme investorovi garantovat dohodnuté termíny i náklady.“ Dobrým příkladem byl stavební projekt nákupního centra Ave Plaza v ukrajinském Charkově, kde bylo viditelně cítit přenesené mezinárodní know how DELTY ve způsobu řízení výstavby. Převážnou část realizace projektu měla na svých bedrech ukrajinská pobočka Delty se sídlem v Kyjevě. Úkolem zástupců české Delty bylo přinést do projektu osvědčené postupy, technické zkušenosti a standard kvality běžně zažitý v Západní Evropě. Efektivní způsob řízení českých techniků se zde ukázal v praxi. Úkolem projektového manažera v Charkově nebylo jen standardní řízení a dohled nad kvalitou stavebních procesů. Skutečná přidaná hodnota českého zástupce na Ukrajině spočívala ve vytvoření „komunikačního mostu“ mezi mentalitou a metodikou stavebních firem postkomunistického režimu a západoevropským standardem řízení procesu výstavby.

  

PixmacCo může investor od projektového managementu pod taktovkou DELTY tedy očekávat?

„Zkontrolujeme požadovaný stavební projekt v nejkratší možné době od hlavy až k patě. Kontrolujeme všechny důležité smlouvy, podklady, náklady, ostatní důležité údaje a společně hledáme optimální řešení pro daný stavební projekt. Tato právní podpora je pro investora velmi důležitá. Chrání jeho vlastní investici. Stavební projekt potřebuje vytvořit podmínky, aby byl realizován nejen v technicky, ale i právně bezpečném prostředí. Za 37let na stavbách ve střední Evropě máme již dostatek zkušeností na to, abychom odhalili možné slabé stránky. Běžně provádíme analýzu skutečného stavu, vypracujeme přehledný kontrolní seznam rizik s konkrétními doporučeními, aby bylo možné v dalším průběhu projektu na základě těchto doporučení naplánovat efektivnější vynaložení vlastních finančních prostředků k dosažení cílů projektu. V případě doprovodné kontroly přebíráme tuto funkci coby centrální pracoviště a jsme tak investorovi neustále k dispozici.“

 

Pokud Vás téma zaujalo, více podrobností o realizaci stavebních projektů v rukou DELTY se dozvíte zde: www.delta-cz.com