Náklady za topnou sezónu máte opět vyšší? Ušetřete izolací.

Topná sezóna je, dá se říci, ukončena, a mnozí z nás už znají náklady, na které vyšla. Často se jedná o vyšší čísla než minulý rok a tedy citelný zásah do rodinného rozpočtu. Opět tak přichází na řadu otázka: jak snížit vysoké náklady na vytápění?

Základem pro úsporu nákladů je uvědomit si, kam se teplo ztrácí, kudy uniká. Jako první pak řešíme okna a dveře a zateplení fasády a to hlavní necháváme bez povšimnutí. Nejvíce tepla totiž uniká stropem a tak je potřeba začít právě tam. Izolace stropu neznamená, že musíte rozbourat celý dům a všude mít nepořádek po dlouhé týdny. Právě pro stropy a střešní konstrukce je nejvhodnější metodou foukaná izolace, která je bez nepořádku hotová za pár hodin. Na potřebné místo se aplikuje foukáním pomocí speciálního stroje, takže nemusíte nikam nosit role materiálu a z domu si udělat staveniště.

Kvůli aplikaci foukané izolace není ani nutné stavět lešení, shánět stavební plošiny nebo prostor na uskladnění velkých rolí materiálu. Izolace se fouká přímo na místo určení pomocí hadice, ostatní vybavení včetně materiálu zůstává v autě zaparkovaném před objektem. Po skončení prací se vše opět sbalí do auta a vy můžete dál pokračovat v běžném užívání domu. Kromě zamezení ztrátám tepla vám pomůže izolace stropu i v letních horkých dnech, poskytne vašemu domu a především podkrovním místnostem ochranu před přehřátím.

Technologie foukání dostane izolaci úplně všude, do nejmenších mezer, škvír a spár. Nevznikají tak tepelné mosty a riziko ztráty tepla se minimalizuje. Minerální vlna, která se pro izolace používá, je nehořlavý materiál s dlouhou životností, odolný proti plísním i škůdcům, nenasákavý a objemově stálý, neslehne za pár týdnů. Zateplením stropů můžete ušetřit až 30% nákladů na vytápění domu. Před létem je nejvhodnější čas k aplikaci izolace, abyste si mohli užít příjemný chládek v horkých dnech a být připraveni na topnou sezónu.