Příčina špatného spánku v létě může být na střeše

Bydlení v rodinném domku s plochou pultovou střechou, je velmi oblíbeným druhem bydlení, a jako každé bydlení má i tento druh své pro a proti. I vám se možná stává, že v letních měsících v těchto domech špatně usínáte a spíte, protože interiér je přehřátý. V noci situaci nelepší ani otevřená okna dokořán a stále máte pocit, jako by v domácnosti bylo zapnuté topení. S topením máte téměř pravdu, protože do místností opravdu může sálat teplo z něčeho horkého. Ze střech!

 

Přes den se zahřejí a v noci teplo sálá do místností

Sluneční záření dokáže rozpálit střechy rodinných domů s plochými pultovými střechami do opravdu vysokých teplot. Přes den se zahřejí a ve volné ploše pod střešní krytinou dochází také k akumulaci a zvyšování teploty. Teplota z rozpálených střech proudí právě do interiéru. Výsledek je tedy stejný, jako kdybyste měli topení u stropu. A ráno se celý proces opakuje. Střecha se přes den nahřeje a přes noc proudí teplo do interiéru.

 

Jak s problémem zatočit?

Správnou variantou je samozřejmě zateplení plochých střech. Možná se vám může zdát, že problém se zateplením ploché pultové střechy půjde vyřešit jen velmi těžko, protože prostory mezi stropem a střešní krytinou jsou malé a přístup rozhodně nebývá ideální. Většina izolačních materiálů se ale do těchto stísněných prostor velmi složitě instaluje a výsledek bývá nekvalitní. Naštěstí však existuje materiál i metoda, které si poradí i se zateplením těchto prostor dokonale. Jediné, co je zapotřebí je malý vstupní otvor – vikýř, kterým dovnitř projde člověk.

 

Materiál magmarelax a technologie foukaných izolací

Pokud se rozhodnete pro zateplení plochých střech využít foukané izolační materiály, je volba technologie rozhodně správná. Materiály jsou foukány pomocí hadice do střešních prostor a vytvoří souvislou izolační vrstvu. Je třeba ale hledat i kvalitní materiál. Mezi nejkvalitnější izolace svého druhu se pak řadí zejména materiál Magmarelax. Tato foukaná minerální izolace dosahuje skvělých tepelně-izolačních hodnot a dokáže skvěle bránit pronikání tepla. V létě tedy zamezí pronikání tepla z rozpálených střech. V zimě také oceníte vlastnosti tohoto materiálu. Opět nepropouští teplo, ale v zimě brání jeho únikům z domácnosti a vy tak i výrazně ušetříte na vytápění.

 

Detailní informace o materiálu najdete na www.magmarelax.cz