Řešení k ušetření nákladů za vytápění

Topná sezóna je i půl roku dlouhá, protože doma chceme mít teplo a nestačí topit jen tehdy, když venku mrzne. Přízemní mrazíky, sychravé počasí a sníh nás často překvapí už v září a v březnu pak marně čekáme na jaro.

Díky mírné zimě a jen několika dnům, kdy byly opravdu mrazy, nemusíme topit tolik, ale úplně přestat nemůžeme. Každý další den, kdy topná sezóna trvá, je znát v naší peněžence a celkové náklady děsí každého majitele domu. Pro jejich ušetření je řešením správně izolovaný dům, tedy nejen nová okna a dveře či případně zateplená fasáda a další z tradičních řešení, ale především omezení úniku tepla. Právě tepelné ztráty jsou v celkovém rozpočtu tou největší položkou, protože abychom v domě udrželi příjemnou teplotu, musíme o to víc topit a přitom platíme i za teplo, které je z domu dávno pryč. Při izolaci domu ale často zapomínáme, že nejvíce tepla uniká stropem. Ideálním řešením k jeho izolaci je foukaná minerální izolace, která zabrání teplu, aby unikalo z domu ven a dokáže tak snížit náklady na vytápění až o 30 %.

Pro izolaci stropu není potřeba bourat půl domu, stavět lešení nebo žít na staveništi. Díky moderním technologiím je aplikace foukané minerální izolace hotová za pár hodin a bez nepořádku nebo nutných stavebních úprav. Po obhlédnutí domu technikem a návrhu nejlepšího postupu už nezabere samoná realizace ani půl dne. Na potřebné místo se izolační materiál fouká hadicí, která je spojena se zásobníkem materiálu umístěném na nákladním autě zaparkovaném před domem spolu s nářadím a dalším potřebným vybavením. Hadice se do podkroví nebo na určená místa nad stropy dostane pomocí otvorů, izolační materiál je tak aplikován přímo na místo a po ukončení prací si pracovníci hadici sbalí zpět na nákladní auto. Foukaná izolace začíná okamžitě fungovat, zamezí úniku tepla skrz strop a udrží ho v domě, čímž pomáhá ke snížení celkových nákladů za vytápění až o třetinu. V létě naopak funguje jako ochrana před přehříváním především podkrovních místností, kde se za horkých dnů kumuluje teplo a místnosti jsou téměř neobyvatelné.