Připravte se na zimu! Přinášíme několik praktických rad…

Léto končí, takže je nejvyšší čas, abychom se připravili na příchod zimy. Zimní měsíce s sebou přinášejí mnohá nebezpečí pro náš dům. Jsou to například popraskané okapy, zatékání děravou střechou nebo nefungující kotel na topení. Přinášíme vám několik rad, jak jak se na zimu připravit a snížit i náklady na vytápění!

 

velikost textu:

Topný systém je potřeba důkladně zkontrolovat

Před topnou sezónou si musíte nechat zkontrolovat zdroj tepla. Není totiž nic horšího, než když se objeví porucha v době silných mrazů. Zákon schválnosti říká, že to je velmi pravděpodobné. Objednejte si prohlídku kotle co nejdříve – s nástupem podzimu už to nemusíte stihnout…Pamatujte také na to, že od letošního roku je povinností majitele nemovitosti nechat udělat revizi komínů. Bez potvrzení o revizi totiž pojišťovna v případě požáru neplní. Nezapomeňte také natlakovat vodu do topného systému a odvzdušnit radiátory. Porucha se za provozu odstraňuje velmi komplikovaně.

 

Okna a dveře je nutné izolovat!

Teplo uniká nejčastěji špatně utěsněnými dveřmi a okny. Špatně utěsněnými okny a dveřmi může unikat až 20% tepla. Co s tím? na výměnu oken je již teď pozdě, proto se vydejte jinou cestou. Úniku tepla můžete snadno zabránit alespoň provizorně. V obchodech dostaneme řadu různých samolepících těsnicích pásek.

 

Střechu je nutné zkontrolovat také!


Střecha je v zimě nejvíce v permanenci. Zkontrolujte proto krytinu, plechové úžlaby i okapy. Okapy zbavte nečistot. Pamatujte na to, že i malé vady se vlivem mrazu mohou stát zásadními, proto nic nepodceňujte. Platí to i pro podstřešní fólii a tepelnou izolaci. Opravte netěsnou fólii alespoň provizorně, třeba přelepením lepící páskou.

 

Na podkroví si dejte pozor!

Třetina tepla z obytných prostor uniká stropem, ať už vedením materiálem stropu nebo prouděním přes netěsnosti. Tyto tepelné ztráty představují až 30 % celkových tepelných ztrát domu. Tento problém je možné vyřešit velmi rychle. Skvělou metodou izolace stropu je systém MAGMARELAX® 2013.

 

 

Jak systém funguje?

Jedná se o aplikaci foukané minerální izolace. Čedičová izolační hmota MAGMARELAX® je vyrobena z vyvřelé horniny, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká minerální vata. Izolační hmota MAGMARELAX® má mnoho vynikajících vlastností. Je to především nesléhá, dokonalá tepelná izolace a odolnost vlhkosti i plísním. Hmota také nehoří, nechutná hlodavcům a tlumí hluk. Má i velmi dlouhou životnost.

 

 

 

Aplikace MAGMARELAX® se provádí foukáním do půdních meziprostor nebo dutin. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Provádí se za běžného provozu domácnosti a není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a jsou s prací hotovi během několika hodin. Není-li dutina ve stropě k dispozici, je možné na půdě položit novou pevnou a rovnou podlahu z OSB desek – Stropní systém MAGMARELAX®. Díky tomu můžete využití půdy rozšířit o letní bydlení!

 

Aplikace izolace MAGMARELAX® vůbec nemusí zatížit rodinný rozpočet. S společnost IP Polná totiž nabízí izolaci na splátky, které jsou nastaveny tak, že je jejich výše stejná, jako uspořené náklady za topení. Díky rychlé návratnosti jsou splátky již za 5 let splacené a pak už jenom spoříte desetitisíce ročně.

Zateplení stropu je málo známé opatření a přitom je velmi výhodné. Ve srovnání se zateplením stěn, nebo výměnou oken nestojí statisíce, ale pouze několik desítek tisíc.

Navštivte stránky www.magmarelax.cz a zjistíte více!

Jako bonus pro vás máme 20% slevu na minerální ekologickou izolaci MAGMARELAX® ECO! Více na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.