Máte strach z ceny, kterou letos zaplatíte za vytápění?

Z teplot v loňské zimě měl radost nejeden majitel rodinného domu, protože byly opravdu milosrdné. I když byla loňská zima jedna z nejmírnějších, cena za vytápění nebyla nejmenší. Svůj podíl na tom má neustálé zdražování elektřiny, plynu i tuhých paliv a také ztráty izolačních vlastností materiálu rodinných domů. Zejména u starších staveb uniká rok od roku více tepla. Jestli jste v průběhu celého roku neudělali proti unikání tepla žádná opatření, dá se čekat, že výdaje za letošní sezonu budou ještě vyšší.

  izolace

Je ještě čas na řešení nebo je pozdě?

Otázka, kterou si musíte položit. Je pravda, že na většinu opatření proti tepelným ztrátám je v tuto chvíli už opravdu pozdě. Zateplení fasády ještě před zimou se rovná science-fiction. Navíc je to věc, která je finančně nákladná a je potřeba důkladně promyslet a neuspěchat. Na výměnu starých oken je také ideální čas v létě. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při opravdu chladných teplotách by neznamenalo jen omezení provozu domácnosti, ale kompletně by zastavilo její využívání. Naštěstí existují i způsoby, které se dají provádět i v tomto ročním období a rozhodně se nejedná o žádná provizorní řešení. Jedná se o zateplení půd a stropů.

 

Opět se nesmíte unáhlit

Jen málo způsobů zateplení je tak logickou variantou, jako právě zateplení půd. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez užitku. Ani zde byste se ale neměli unáhlit. I v této oblasti existuje totiž několik metod a způsobů, jak stropy zateplit. Rozdíly mezi realizací a účinností jsou opravdu obrovské. V podstatě se jedná o 2 základní technologie. Můžete vybrat zateplení pomocí deskových materiálů nebo foukané izolace.

 

Který je lepší? Foukané izolace válcují konkurenci

Na každé půdě rodinného domu je spousta překážek a kritických míst a například pro deskové materiály to může znamenat velký problém. Členitost některých půd při pokládce izolačních desek zabraňuje dokonalému napojení a tak vznikají tepelné mosty, kterými teplo uniká. Vždy je třeba materiál řezat, vzniká odpad, který stejně zaplatíte. Po domě se s materiálem pohybuje spousta montážních dělníků a ti naruší celý chod domácnosti. Foukané minerální izolace naproti tomu vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si poradí s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará jediný pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál putuje na střechu hydraulicky, právě pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před domem. Žádný nepořádek, 1 člověk v bytě a hotovo je za jediné odpoledne. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30% ze stávajících nákladů.

 

Specialistou na foukané izolační materiály je na našem trhu společnost Foukané Izolace s.r.o., kterou najdete na www.foukaneizolace.cz