Jak správně namontovat plastová okna a manipulovat s nimi

Tento závěrečný díl našeho speciálu je věnován správné montáži platových oken a jejich manipulaci. Začneme rovnou v oblasti montáže plastových oken. Vždy je lepší se v této oblasti spolehnout na profesionály. Naše firma je vždy připravena vám vyhovět.  I když se pro nás jedná o relativně jednoduchou práci, vyžaduje nejen pečlivost a čistotu, ale také, a to především, je nutno produkt do stavby kvalitně, odborně a odpovídajícím způsobem zabudovat, jedině tak mohou vyniknout jeho vlastnosti nejen v oblasti estetické, ale především tepelně izolační. Mnozí amatéři by si s touto montáží nevěděli rady a pokud chcete mít jistotu správného provedení, spolehněte se na nás.

 

Montáž nám můžete svěřit a ochotně vám s ní pomůžeme, ale samotná údržba již zůstane na vás, na uživatelích. Pokud ovšem i údržbu zanedbáte, můžete se na nás také obrátit. Jak už jsme zmiňovali v úvodním díle našeho speciálu, případné zbytky malty po stavební činnosti nebo jen montáže okna je nutno odstranit nejen neprodleně, ale také velice opatrně, v žádném případě nasucho. Maltu omýváme postupně a to za vydatného smáčení vodou, případně vodou s trochou mycího prostředku. Dbáme rovněž na odstranění zbytků ochranných fólií a to pokud možno do prvního měsíce ode dne montáže. Funkčnost výrobku kontrolujeme denně, od doby, kdy byla nová plastová okna namontována. Veškeré informace ohledně údržby už Vám byly poskytnuty v minulých dílech, přikročíme proto rovnou k obsluze, tedy manipulaci s Vaším novým výrobkem.

 

Správná obsluha plastových oken

oknaPrůvan bývá pro otevřená okna hlavním nepřítelem. Pokud větráme jednorázově, pomocí oken otevřených dokořán, nesmíme je nechávat bez dozoru. Všichni víme, co dokáže udělat průvan a okna musíme proti tomu zajistit a zabezpečit.

 

Ve vlastním zájmu při jakékoliv manipulaci a údržbě dbejte na bezpečnost svou i cizí. Je zde samozřejmě nebezpečí přiskřípnutí, tedy zranění částí těla v oblasti mezi křídlem a rámem, proto pečlivě dbejte na to, abyste se takové nepříjemné situaci vyhnuli nejen Vy, ale i Vaše děti.

 

V souvislosti s obsluhou si dále připomeneme několik bodů z úvodního dílu našeho speciálu. Rozhodně byste je měli mít na paměti a snažit se je pokud možno stoprocentně nezanedbat.

 

 • Snažíme se naprosto zamezit povrchovému poškození plastových oken. Ať už naší vinou nebo nedbalostí při prevenci.
 • Manipulace s kličkou se provádí zásadně při zavřeném okně.
 • Plastové profily skutečně nesmí být vystaveny teplotě vyšší než 70 °C, ať už v důsledku klimatických podmínek nebo blízkosti umístěných spotřebičů aj. Tato zásada platí samozřejmě i v opačném případě. Klíčové by pro Vás mělo být, že rozsah použití těchto plastových výrobků je -30 °C až 70 °C.
 • Plastová okna nikdy nevystavujeme nárazům, nevyužíváme jako odkladovou plochu nebo jako prostředek pro upevnění.
 • Rámy nikdy sami nebrousíme, nelakujeme ani nepřetíráme. 
 • Nesmíme zapomenout ani na kontrolu a případné očištění odvodvodňovacích kanálků

 

Chcete-li si zachovat nejen dlouhou životnost, ale i bezpečnost, je třeba držet se několika základních bodů, ovlivňujících právě zmíněnou životnost i bezpečnost. Kterých?

 

 • Nevystavovat plastová okna zbytečnému zatěžování
 • Okna otevírat výhradně za kličku
 • Prostor mezi křídlem a rámem nechat volný. Neodkládat žádné předměty
 • Nenechávat okno volně otevřené v silném větru nebo průvanu, a jak už jsme zmiňovali, rovněž především bez dozoru.
 • Při zavírání držet okno vždy za kliku, nikoliv v jiném místě okna.

 

Bodů, které byste při manipulaci se svým produktem měli dodržovat, je opět nespočet. My jsme pro Vás ale shrnuli alespoň pár těch nejdůležitějších a to nejen v dnešním díle na téma montáž a manipulace, ale ve všech dílech našeho rozsáhlého speciálu a to na většinu témat, které naším zákazníkům po koupi leží v hlavě. Na závěr nám nezbývá než doufat, že jste při pročítání našich tipů a doporučení nalezli přinejmenším to, co jste hledali, lépe však i více.

 

Pokud Vaše plastové okno nefunguje dokonale bez vad, neprodleně jej zabezpečte a nechte opravit odbornou firmou, nesmíte jej dále používat, neboť hrozí nebezpečí poranění.

 

Článek pro vás připravil server www.bohemiaplast.cz