Připravte svou střechu na zimu a pořiďte si protisněhové zábrany

Období chladů a nevyzpytatelných rozmarů počasí je tady, proto má výhodu ten, kdo svou střechu nezapomněl pořádně zkontrolovat a zabezpečit. Bezpečný pohyb po střeše nejen v zimě, ale po celý rok vám zajistí střešní systém Lindab Safety.

Silné vrstvy sněhu, které letos pravděpodobně teprve přijdou, vám mohou způsobit nemalé potíže. Není-li vaše střecha opatřena zabezpečením proti sesuvu sněhu, může dojít k poškození některých prvků, jako jsou například okapy. Zbavte se této hrozby a vyzkoušejte bezpečnostní systém Lindab Safety.

 

Začněte důkladnou kontrolou

Ideálně dříve, než uhodí první mrazy, podrobte střešní tašky i okapy pečlivé prohlídce. Střechu musíte pravidelně kontrolovat. Když ji budete udržovat, nemusíte se obávat nepříjemných překvapení – navíc se výrazně prodlouží její životnost.

Prohlédněte střešní spoje i okna a vyměňte poškozené střešní tašky. Pokud na střeše vznikly trhliny, je nezbytné vytvořit kvalitní záplatu, aby střechou nezatékalo do vašeho interiéru. V opačném případě by mohlo docházet ke vzniku plísní, navlhání střešní konstrukce
a tepelným ztrátám, což by výrazně zvýšilo vaše náklady na vytápění.

Také okapy musí být v dobrém stavu – zkontrolujte, jestli v nich nezůstalo nahromaděné listí a v případě potřeby je přetřete ochranným povrchovým nátěrem.

 

Bezpečnostní systémy pro různé sklony střech

Má vaše střecha vyšší sklon než 10°? Potom se neobejdete bez kvalitních sněhových zábran.
Ať už bydlíte v oblasti se zvýšeným výskytem sněhu, nebo běžné zástavbě,  skvěle se uplatní  systém Lindab Safety, který je ekonomicky výhodný a efektivně zabrání sjíždění sněhu.

Vsaďte na spolehlivý systém Lindab Safety

Mezi bezpečnostními prvky Lindab Safety nechybí střešní a sněhové žebříky, lávky, trubkové
i deskové zachytávače sněhu a další nezbytné doplňky, vhodné pro jakýkoliv typ střechy. Lze je pořídit v různobarevném provedení, takže je snadno sladíte se střešní krytinou.

Snadno se instalují, jsou vyrobeny z pozinkované či lakované oceli a přesně odpovídají přísným skandinávským předpisům a evropským bezpečnostním normám.

Sněhové zachytávače umístíte na konec střechy. Instalace se většinou provádí v jedné či více řadách – řešení vždy vychází ze specifik konkrétní budovy. Členitější střechy vyžadují instalaci více řad, u jednoduchých střech stačí pouze jedna. Podstatnou roli zde hraje také délka
a přesah střechy. Účinná protisněhová ochrana by vždy měla vycházet z návrhu zkušeného projektanta.